Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana manetki wycieraczek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy mam problem z manetką wycieraczek. A mianowicie dałem auto do elektryka i po wymianie manetki okazało się, że zakupiona manetka na allegro (z demontażu) powoduje zwarcie. Na przekręconym zapłonie, wyłączonych wycieraczkach, i czasowniku obróconym do góry (gdzie są kreski) wycieraczki załączają się same. Pióra na szybie idą do góry i powracają do pozycji wyjściowej, czyli na dół. Dzieje się tak w określonych odstępach czasowych, co kilka sekund. Elektryk powiedział mi, że nie wie co jest ale prawdopodobnie zakupiona manetka jest gdzieś na zwarciu tam przy gnieździe na kostkę. Polecił mi rozkręcić manetkę od reszty, czyli od manetki kierunkowskazów i zobaczyć co się dzieje, mówił że może styki pośniedziałe i wd wszystko załatwi. Moje pytanie brzmi czy po rozkręceniu nie posypią mi się "jakieś mikro części typu sprężynki". Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod temat:

Niedawno dozbrajałem M1/1 o komputer pokładowy - zegary i manetka odzyskane z M1/2 2001 (nie wiem jaka wersja konkretnie). Po przełożeniu manetki wycieraczek nie mogę spasować osłony zespołu przełącznika zespolonego, po dociśnięciu szczelina między górną i dolną częścią się zmniejsza, ale wtedy manetka jest lekko dociskana do przodu, przez co razem z szybką pracą wycieraczek załącza spryskiwacze :/ Czy to może być kwestia rocznika albo innej wersji nadwozia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem, w sumie to ciężko wchodzi. Ale otwory na wszystkie 3 śrubki się pokryły, więc nie wiem czy da radę coś poprawić. Sprawdzę na dniach dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!