Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo Pilne Pytanie czy bedzie pasowało ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym , i nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat ale do rzeczy .

 

Chodzi o to że W mojej Megane 96r 1.6 90km oznaczenie k7m Padł silnik a dokładnie Ciśnienie na cylindrach miesiac temu wimieniana uszczelka i ciśnienie wygląda tak: 11/4/8/7 I mam okazję kupić od znajomego Silnik od Megane Scenic 98r silnik tez 1.6 90km K7M i mam teraz pytanie czy bedzie mi pasował Silnik W ramę i najważniejeze czy bedzie pasowała skrzynia biegów moja . i co się jeszcze dowiedziałem to że w moim silniku miska olejowa jest metalowa a w megane Scenic Aluminiowa. jest jakaś szansa że bedzie pasował ten silnik do mojej skrzyni?

 

Dodano: 16 kwi 2014 - 21:53

Pomoże ktoś bardzo Pile (???)to jest ;/

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW to skrzynie trochę się różniły(obudowa sprzęgła), w zależności od miski, stalowa, aluminiowa. Nie wiem, ale może wystarczy przełożyć miskę i będzie pasowała skrzynia.

Silnik jest taki sam, raczej tutaj nie było różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

 

 

Byłem pytać za remont głowicy 600zł /Nowe zawory, uszczelniacze, planowanie, docieranie itp wiec nie wiem czy jest sens .. a uszelka to raczej nie możliwe zeby przez nią, aż tak cisnienie spadło na 3 cylindrach a najabardziej na tym 1 gdzie sa tylko 4 bary. Płynu nie ubywa olej ok. Odkręcając korek wlewu oleju nie dmucha tam za mocno, tylko tak delikatnie podnoszac bagnet tez nic sie z tamtąd nie wydostaje , wiec chyba dół silnika jest ok. Tylko też martwi mnie 1 sprawa, bo dając na luzie gazu tak od 4 do 6 tyś to za mną jest strasznie niebiesko ... a chyba tak nie powinno być i smierdzi mocno. Mam zrobione jakos 8/9 tys km na tym oleju i tego oleju mało co ubyło prawie że nic, ja już sam nie wiem co z tym autem jest.

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia.

5.13 – cytowanie Aston76

 

Po kropkach i przecinkach stosujemy spację. Nowe zdania zaczynamy dużą literą. Poprawiłem.Aston76

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

W mojej Megance padl silnik (1.6 8V 75KM) i musialem go wymienic. Kupilem uzywany silnik 1.6 8V ze Scenica z aluminiowa miska olejowa (poprzedni silnik mial misje metalowa). Podczas montazu zauwazylem ze na misce jest pekniecie wiec chcialem ja zamienic na moja stara metalowa, jednak okazalo sie ze moja stara miska metalowa nie pasuje (czesc otowrow montazowych jest przesunieta oraz podebranie pod wal korbowy w misce metalowej jest wieksze - miedzy walem a miska jest ok 10mm luzu). Z tego co sie dowiadywalem, to powiedziano mi, ze to nie mozliwe, ze miski powinny byc jednakowe. Moje pytanie: czy ktos wie dlaczego miski nie pasuja i co moze byc tego powodem, bo musze kupic druga miske i nie wiem na co zwrocic uwage przy zakupie, zby znowu nie miec problemow. Czy to mozliwe, ze zamiast 75KM kupilem 90KM silnik i dlatego miski nie pasuja (przykladalem skrzynie do silnika i jest OK)?

 

Prosze o pomoc.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!