Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbiornik gazu a numer nadwozia


termistor

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zalozyc instalacje LGP do autka. Bylem w kilku warsztatach i tylko w jednym z warsztatow zapytali jaki chce zbiornik (widac ze maja wieksze doswiadczenie od innych, ewentualnie inne zaklady wola to przemilczec). Dla mnie oczywiste bylo ze zbiornik w miejsce kola zapasowego. Okazuje sie jednak ze na dnie wneki wybite sa numery nadwozia - tam i tylko tam (nie mowie o nalepce na srodkowym slupku). Z ciekawosci podjechalem do stacji diagnostycznej zapytac jak potraktuja zasloniecie tego numeru. Uzyskalem stanowcza odpowiedz ze nie podbija przegladu.

Wiec teraz mam pytanie czy ktos zna wyjscie z tej sytuacji?? Moze ktos sie orientuje czy sa zbiorniki nie wypelniajace w pelni wneki i nie przeslaniajace numeru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termistor, musiałeś trafić na jakiś przewrażliwionych panów. Ja mam instalacje w kole - pojechałem na przegląd i o nic sie nie czepiali - poza brakiem oświetlenia tablicy :?:.

Musisz tylko pamiętac żeby przy przeglądzie mieć dokumenty od instalacji wtedy panowie mają lepszy humor :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam butlę w kole zapasowym i dziś byłem pierwszy raz na przeglądzie z moją Megi i koleś ze stacji diagnostycznej zaglądal wszędzie, z wyjątkiem bagażnika. Stwierdził, że nie musi zaglądać do bagażnika, bo gdyby był wyciek gazu, to on by o tym wiedział, bo mają pomontowane jakieś czujniki gazu w pomieszczeniu i by im wykazało. Jednak ważne jest, żebyś zabrał ze sobą homologację na butlę. Bez tego papierka nie przejdziesz przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo i cały nr jest niewidoczny. Nigdy nie było problemu z przeglądem, ba nawet z autocasco. Dodam że na kielichu nie mam drugich numerów a takie można chyba nabić tylko jeszcze nie wiem gdzie i za ile. Na 100% zrobię to gdzieś w komórce u Pana Kazia ale wolałbym zrobić to legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CaSspeR, bez homologacji też przejdzie - u mnie spojrzał na producenta butli, nabitą date i powiedział że jest OK.

 

Czyli wynika z tego, że co stacja diagnostyczna to inne obyczaje. Tam gdzie ja robie przeglądy patrzą. W zeszłym roku ojciec jechał ze swoim autem i zapomniał tego papierka i wracał się do domu. :?: Generalnie dla świętego spokoju pobrać te papierki ze sobą. Nic sie na tym nie straci, a przynajmniej nie trzeba sie wracać do domu w razie czego. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam scenika 16v 1,6 2002 r jakiej firmy najlepiej założyc instalacje gazową.Ma ktos może też oznaczenia wszystkiego co jest na tablicy w języku polskim?Dziekuję za pomoc.

 

Polecam przeglądnięcie tematów i postów w dziale LPG. Znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, a przy okazji dowiesz się wiele ciekawych rzeczy na temat "zagazowania" silnika. Co do drugiego pytania, popatrz tu:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=24653

Radzę zapoznać sie i korzystać z wyszukiwarki: http://megane.com.pl/search.php

- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja w stacji diagnostycznej powiedziałem jak szukali nr VIN że mam pod butlą to kazali rozebrać butle:((Pojechałem do innych też szukali ale siedziałem cicho że niby nie wiem gdzie i podbili. A jakby nie podbili to pojechałbym do firmy która instalowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podpowiadano u gaziarz (planowałem założenie) aby zrobić w następujący sposób : generalnie jeździć na przeglądy w to samo miejsce gdzie ostatnio. Panowie wtedy mają dane w systemie i nie kombinują z VINem za ostro (albo dasz im na WINo i będzie OK :P ) , jeżeli natomiast to pierwszy przegląd po zakupie to proponowano mi podjechać na stacje diagnostyczną w celu wciągnięcia auta w kartotekę po sprawdzeniu numerów , jechać montować gaz i na kolejne badanie udać się już tą samą stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Mam podobny problem, numery zasłonięte przez butlę. Byłem u gazownika który instalował LPG i powiedział, że można butlę trochę wyżej zamontować i wtedy numery będą widoczne. Wtedy jednak butla będzie wystawała ponad krawędź otworu na koło zapasowe. Czytałem jednak, że jest możliwość nabicia nowych numerów w nowym miejscu, tylko czy w takim przypadku jest to możliwe?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!