Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbiornik gazu a numer nadwozia


termistor

Rekomendowane odpowiedzi

ja auto sprowadziłem z holandii zagazowane , butla jest w kole zapasowym a dodatkowy VIN mam nabity w bagażniku z prawej strony i na przeglądzie nikt nie wnikał kto go nabił, a prawdą jest że nr. nabity jest jeszcze w innych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
hmmmm... Na czym?? Bo szukalem i drugiego nie znalazlem.

 

To tak jak u mnie :cry: nie mogę znaleźć numerów na kielichu - a może w tej wersji nie nabijali numerów :roll: sam nie wiem ...... przejściówka marzec 1999 r.

I też mam kłopot jak wstawić LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze niestety tak zamontowaną butlę, że numerów nie widać. Byłem jednak u gazownika który mi zakładał i powiedział, że można butlę zamocować wyżej na jakiś profilach, tak aby można było przy pomocy lusterka odczytać numery. Jedynym minusem jest to, że wtedy butla będzie trochę wystawała z "pojemnika" na koło zapasowe :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie nie mogę znaleźć numerów na kielichu - a może w tej wersji nie nabijali numerów :roll: sam nie wiem ...... przejściówka marzec 1999 r.

I też mam kłopot jak wstawić LPG

numery masz we wnęce koła rezerwy. Jak robiłem przymiarki do montażu gazu (na szczęście pracuje blisko i nie opłaca się montować podtlenku LPG <ok> ) gaziarz radził jechać na przegląd do danej stacji kontroli (chyba , że ktośod lat w tej samej robi) przed montażem, wrzucają autko do systemu , montujesz gaz i potem już nie sprawdzają (na tej samej stacji) po raz N-ty numerów auta w aucie. I tak przechodzi. <ok>

 

[ Dodano: 2009-06-13, 23:36 ]

Ja mam jeszcze niestety tak zamontowaną butlę, że numerów nie widać.
jedź na przegląd do tej samej stacji diagnostycznej co zawsze lub ostatnio, prawdopodobnie gdy zobaczą Cie w systemie nawet nie podejdą do numerów w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam mam ten sam problem z przeglądem diagnosta każe mi jechać po opinie rzeczoznawcy aby dał decyzje że takie nr VIN są ok a mam je na podłodze po prawej stronie przy wnęce na koło choć miałem dowód rejestracyjny Holenderski i tam jest napisane że auto zagazowane i nr VIN jest na podłodze a nie wnęce oczywiście dowód po tłumaczeniu ze wszystkimi stemplami tłumacza przysięgłego itd itp. Auto posiadam rok a przegląd już nieważny 3 miesiące twierdzą diagności że nr VIN ma być pod butlą a tu kuku niema jest chyba powiększona komora na butlę holenderską bo ja mam już polską i jest zamontowana w dodatkowym koszu i o to że jest tak zrobione to się chyba czepiają i co wy na to panowie :-)

 

Jak to przeczytać?

[ ,,,,, ..... ????? !!!!! ] - tu masz trochę znaków interpunkcyjnych, kopiuj i korzystaj do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, tak jak pisałem wcześniej, mam numery w kole. Jak na razie nikt się nie czepiał, jeżdżę na przeglądy na tą samą stację i na razie jest OK. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem z przeglądem diagnosta każe mi jechać po opinie rzeczoznawcy aby dał decyzje że takie nr VIN są ok

 

Poszukaj jakiegoś "znajomego" diagnosty :-)

Na pewno jakis kolega, kolegi albo "Edka żony brat rodzony" jest diagnosta.

 

A co do opinii jeżdżenia na ta samą stację diagnostyczną - to ostatni mi mruczeli mimo że 3 raz z rzędu u nich robiłem przegląd ... ale w końcu podbili przegląd :-)

Zależy na jakiego "typa" się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiązanie, takie samo jak przy autach odzyskanych po kradzieży. Trzeba napisać wniosek do Wydziału Komunikacji podległego Starostwa, aby umożliwili - wyrazili zgodę i wydali zlecenie na nabicie (tych samych) numerów nadwozia w innym dostępnym miejscu. We wniosku trzeba podać powód, że dotychczasowe miejsce jest trudno dostępne i problematyczne z uwagi na ... mp. planowane zamontowanie butli gazowej w tym miejscu. Jeśli wyrażą zgodę, dostajesz zlecenie, wykonują to od ręki w ustalonych przez Nich stacjach diagnostycznych. Problemem jest to, że nie muszą wyrazić zgody, to trochę kosztuje i na każdy przegląd trzeba wozić ze sobą tą decyzję ze starostwa ..."że zostały nabite". Nie muszą wyrazić zgody, bo auto nie pochodzi z kradzieży, ale jeśli ma się znajomego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Prezesie, ale kolega (dużo wyżej niż pawelli), napisał, że diagnosta u niego nie jest zainteresowany naklejką. To co napisałem, nie musi być stosowane, można spróbować zmienić diagnostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie, wszystko zależy od diagnosty. U mnie w Scenicu spojrzał na naklejkę na słupku i powiedział, że jest ok. Inny diagnosta, podczas przeglądu zerowego Xsary nie mógł znaleźć tabliczki znamionowej to się nie zastanawiał, powiedział żeby wyrobić zamiennik i po sprawie. Zamiennik wygląda jak zwykła blaszka z wybitymi numerami (jak w ciągnikach rolniczych z lat 70-80 tych :) ).

można spróbować zmienić diagnostę.

Tak będzie najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!