Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane brak iskry wszystko wymenione


Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy na forum więc jak by co proszę o wybaczenie mi błędów związanych z urzytkowaniem,

a więc przejdźmy do tematu , przedmiotem sprawy jest samochód megane classic z 98 roku sama benzyna,silnik 1,6 8v 90km

pewnego ranka po powrocie z trasy dzień wcześniej jak zwykle zszedłem do samochodu, było to 2 tygodnie temu,samochód nie odpalił,zdziwiło mnie to gdyż zawsze odpalał bez zająknięcia, zaciągnołem meganke na garaż i się zaczeło :

brak iskry , więc sprawdziłem bezpieczniki , czujnik udarowy , świece przewody , wkładałem nawet drugą cewkę załonową

zmieniłem czujnik położenia wału włącznie z czyszczeniem stary i nowy ma rezystację około 230 ohm

iskry nadal brak, pompy paliwa nie słychać,wtryski działałą i pompa też sprawszałem przelaźnikiem w skrzynce bezpieczniów pod maską,immo jest ok dioda gaśnie , aku odłączonałem nawet na noc i nic kręci i nie pali,wyczyściłem wszystkie wtyki odtłuszczaczem i kontaktem , zajżałem do wtyku komputera poczyściłem był w jednym pinie zielony nalot,drodzy koledzy mija 2 tydzień a ja już siwieję cóż moge jeszcze zrobić co mogło się stać proszę o pomoc być może któryś z was miał kiedyś podobną sytuację , aha dodam jeszcze że dzień wcześniej obroty zaczełu na luzie falować ale było to tylko na chilę i po przegazowaniu na biegu jałowym anomali ustała

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie jest immo doczytałem się o 3 skrzynce bezpieczników w podszybiu czy to dobry trop?

 

Dodano: 03 maj 2014 - 13:52

sprawdziłem skrzynkę bezpieczników umieszczoną w podszybiu niestety nadal brak reakcji, czy ma ktoś z forumowiczów jakieś inne podpowiedzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie że czerwona kontrolka imo po mruga i gaśnie , a czy gaśnie też kontrolka obok tzw. usterki elektrycznej (żółta wstążka ).

Pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika są kostki połączeniowe wiązek elektr.

Możesz jeszcze tam spróbować poczyścić . Podstawę bezpieczników i przekaźników daje się wyjąć , przyprzyj się a zgadniesz jak .

Pierwsza od góry biała ma coś wspólnego z zapłonem a złącza ma dosyć cienkie i luźne.

Tylko ostrożnie bo te plastiki bardzo kruche są . Pozostałe złącza też przeczyść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!