Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane 1.6 8v gasnie szarpie przerywa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje pomocy z moja megi. Auto mam juz 8 lat do tej pory sprawowało sie ok...

Problem polega na tym że, w czasie jazdy szarpnie, straci moc, nie reaguje na gaz, czasami też zgasnie. Ale nie robi tego codziennie. Odpala normalnie chodzi na wolnych obrotach idealnie. Ale jak go trzepnie to krótkie szarpniecie na rowno trzymanym gazie, spadaja obroty i odpali jedzie i znowu to samo ale jak wcisne gaz nie reaguje. Jak w tym momencie wyrzucę na luz to obroty podchodza i opadaja same w różnym zakresie. Jak zatrzymam sie to po chwili sie uspokajaja albo zgasnie.

Wymieniłem :

filtr paliwa powietrza, wyczysciłem przepustnice , wymieniłem swiece, przewody, silniczek krokowy. Pompa działa, słychac ja a sprawdzałem daje 3 bary. Posprawdzałem wtyczki gniazda masy złacza bezpieczniki. Wszystkie wężyki. Dodam ze cewki i inne takie czujniki czy co tam nie wymieniałem sa od nowego...

Ten zderzeniowy czujnik sprawdzałem, immo działa prawidłowo. Kontrolek (???) niesprawnosci nie zapala.

Walcze juz tydzien . I dzisiaj jade w jedna strone ok 150 km i jest oki radocha jak szatan a spowrotem droga zajeła mi 4 godziny .

Nie podłaczałem go do kompa czy to bedzie jedyna rada? Jak sprawdzic np cewki? Co jeszcze mogło by powodowac takie objawy?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wężyki...sprawdź jeszcze raz czy, aby na pewno któryś się nie przetarł albo coś w tym stylu. Jak dostaje lewe powietrze to może być taki objaw. Ja miałem kiedyś podobnie, że raz było wszystko OK, a raz nie chciał jechać, gasł, szarpał, przy ostrym dodaniu gazu zdychał. Okazało się, że jeden wężyk się przetarł i jak się dobrze ustawił to sam się uszczelniał i było OK, a jak silnikiem czy autem bardziej zatelepało to się rozszczelniał. Po wymianie wężyka problem nigdy nie powrócił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!