Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.5 dci 90KM


Artii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję informacji na temat silnika 1.5 dci 90KM z FAP. Interesuję się głównie tym z Megane III. Czy ktoś miał z nim styczność i wystąpiły jakieś problemy ? Nie wiem czy w przypadku akurat tego modelu dochodzi do szybkiego zużycia się panewek lub wtryskiwaczy. W internecie jest trochę informacji o 1.5 dci ale raczej z naciskiem na wersje > 100 KM. Z tego co wiem występują miedzy nimi pewne różnice np. inny producent wtrysków.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to ten sam silnik co wszystkie w m3 tylko może ma inny osprzęt, turbine, wtryski itp. A reszta to pewnie to samo co 85km 105 km czy 110km, ponoć coś poprawili z tym smarowaniem, sam mam 105km w megane iii i szukam informacji co z tymi panewkami, a co do wtryskow to chyba masz na siemensie które są ponoć mniej podatne na uszkodzenia, warto pamiętać o zmianach oleju nie jak zaleca aso co 30 tys a co 10 do 15 maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tymi panewkami. Co chwila ktoś się pyta bo przeczytał bzdury powtarzane przez niedouczonych dziennikarzy. W Megane III montowana jest trzecia generacja silnika 1.5 i jak do tej pory (6 lat na rynku) nie słychać o żadnych problemach. Zmieniać olej częściej, lać dobre paliwo i cieszyć się jazdą <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuje bardzo za odpowiedzi :) W internecie poszukiwalem kto może być producentem wtrysków i patrząc na to co sprzedają na allegro do silnika 90 KM ładują Delphi. Jestem ciekaw czy ta firma poprawiła jakościowo swoje wtryskiwacze. Wiem że kiedyś były z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sorki za odgrzanie kotleta ale nie mogę znaleźć żadnych informacji o awaryjności układu wtryskowego DELPHI montowanego w Megane III.

Wygląda że nastąpiła poprawa ale może ktoś ma jakąś wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zgadza się. W MIII jest to zmodernizowany układ Delphi. Nie jest już tak problematyczny jak choćby w MII. Chociaż obecnie w MIII, w polifcie (chyba tym drugim), Renault zrezygnowało całkowicie z wtrysków DELPHI. W najnowszych wersjach są już wtryski continental lub bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 90 KM, są pozbawione dwu-masy, mają skrzynie 5 biegową oraz prawdopodobnie FAP Który silnik ma FAP ?

Od 1.07.2010 r - wszystkie diesle mają FAP - wymóg UE

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!