Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki silnika - zuzyte stukaja


macwolf1

Rekomendowane odpowiedzi

Tam na sankach jest tylko jedna tulejka :!: To raz. A dwa ona nawet jak wygląda na zużytą to i tak nie będzie stukała. U mnie były stuki właśnie z sanek i jak się okazało to śruba mocująca sanki właśnie przy tej tulejce było poluzowana. Dokręciłem ją i od tamtej pory jest :( Pytałem znajomego w ASO i powiedział że nie opłaca się wymieniać tej tulejki. Za dużo roboty a efekt będzie niezauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak właśnie wymieniłem tą tulejke i teraz o niebo lepiej. Nic się nie tłucze tak jak przedtem, zostało jednak tylko bardzo delikatne stukanie amorków (gorne okolice-słychac delikatnie przy gorze, czyli tak jakby cos przy amorkach), chociaż to dziwne bo są nowe KYB. Ale to juz nie jest to co przedtem, trzeba sie bardzo wsłuchac (jestem juz przewrazliwiony na tym punkcie).

 

No ale ja jestem ogólnie zadowolony, nic nie tłucze w podłoge i nie grzechocze. Przedtem to była masakra.

 

Całkowity koszt wymiany tulejki na sankach wyniósł 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też coś puka w zawieszenie, też wszystko nowe mam poza sprężynami, amorki KYB, nowe gumy, cale wahacze, drążki, sworznie, końcówki, poduszki amorków, łożyska amorków

 

stawiam na jeden amorek u mnie, mimo, że nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronius, a czy Ty wymieniłeś ten pukający amorek?? U mnie oba pukaja chociaż są nowe (maja przejechane 10000). Czy cos sie bedzie dziac jak bede jezdzil z tymi pukajacymi amorkami?? Czy to wpływa na inne podzespoly zawieszenia, czyli na ich wczesniejsze zuzycie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie po wymianie łożysk amorków mimo że wyglądały na dobre, zmieniłem tez gumy końcówek drążka stabilizatora i megi cacy :) inaczej ..ciszej sie jedzie jednak przy większych dziurach wciąż mam stukot więc podejrzewam (jako ze w zawieszeniu mam wszystko nowe) te tuleje pod poduszką silnika :-? jednak to juz nie jest tak istotne u mnie. Da sie wytrzymać :( a takie pytanko poboczne przy jakiej temp. albo inaczej na jakiej kresce przy pomiarze temperatury silnika załącza się u Was chłodzenie (wiatrak) :-? u mnie na 3/4(prawie) ...to tak ma być ? :roll: po czym schłodzony spada ciut poniżej połowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanko mianowicie mowicie mi ze nawet nowe amorki KYB moge pukac. Gdzies wyczytalem na forum ze przy wymianie amortyzatorow powinno sie tez wymienic odboje gumowe, ja tego nie zrobilem bo mechanik powiedzial ze sa jeszcze dobre. I dlatego moje pytanie czy te odboje moga powodowac tez takie głuche stukanie??? I jakie jest ich zadanie w zawieszeniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą powodować to nie wiem bo u mnie są już bardzo zużyte ale ich jeszcze nie wymieniałem i nie wiem jaki będzie efekt ale zadanie ich jest takie że przytrzymują amortyzator tak żeby nie złożył się do końca bo mogło by się coś uszkodzić i bardzo głośno stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze nawet nowe amorki KYB moge pukac
no własnie chyba Bronius tak ma u siebie z tego co sie orientuje..zobacz tez samą sprężyne, z tego co widze masz 120000 km i mozliwe że to ona się zużyła.
U mnie oba pukaja chociaż są nowe (maja przejechane 10000)
to jeszcze zalezy jakie kupiłes, ostatnio na rynku pojawiło się duzo podróbek (szczególnie chińskie Monroe), które pocą sie po 15 tysiącach więc i pukanie przy 10eciu tysiącach może byc czymś normalnym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dołączę się do tematu stuków. Przerobiłem temat kompleksowo włącznie ze zmiana amorków na nowe KYB olejowe i ponowne założenie starych amorków. Wynik, pukają-stukają poduszki amortyzatorów. zakładałem SASIC i SWAG czyli firmowe - drogie poduszki, ale są robione ze zbyt twardej gumy. W tańszych zamiennikach jest ok. jak i w orginałach - jest użyta bardziej miękka guma i efektem jest brak stuków. Obecnie mam w bagażniku nowe amorki KYB i poduszki SWAG i są mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie, zapytałem faceta, który w mojej okolicy zajmuje się regeneracją, maglownic, amortyzatorów itd., o rzekome pukanie amortyzatorów, a warsztat ów prowadzi już bardzo długo, no i mnie wyśmiał nawet jak mu powiedziałem że taki pukający przyniosę pokazać. Potem trochę pogadaliśmy o amorkach i uświadomił mi kilka rzeczy przeczących prawom logiki, podtrzymując swoją tezę iż same w sobie amorki nie stukają i tym samym nie przenoszą ich do wnętrza kabiny. Tak że sam już nie wiem jak to jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!