Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki silnika - zuzyte stukaja


macwolf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ktorym borykam sie juz ładnych pare miesiescy. Mainowicie cos stuka jak jade po dziurawym asfalcie, i gdy podjezdzam pod kraweznik lub z niego zjezdzam to czuje dosc silne stukniecie.

 

W zawieszeniu wszystko, ale to dosłownie wszystko juz wymineilem. Całe zawieszenie jest nowe, stabilizator sprawdzony - nie jest wypukany.

 

I tu moje pytanie, skoro zawieszenie odpada, to czy moga stukac poduszki silnika???

I jesli tak to ile ich jest łacznie z poduszka skrzyni biegow i jaki przypuszczalny koszt wymiany.

 

Mam Megane 96' 1,4e 8V wersja RT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łacznik elastyczny jest ok. Czyli jak jest poduszka zuzyta to silnik tak tlucze?? I nawet jak auto jedzie po dziurawym asfalcie to tez jest mozliwe zeby to wlasnie poduszki stukaly???

 

Przyznam ze mam nadzieje ze to to i ze jak je wymienie to stukanie ucichnie bo juz nie mam sil ani nerwow, nie chodzi juz o kase tylko o ten czas jaki spedzam u mechnika w poszukiwaniu owego pukania.

 

A ile jest tych poduszek - chodzi mi o wszystkie mozliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszka przy zmianie obciążenia układu napędowego daje stuk, ale na dziurach nie powinno stukać, chyba ze na jakiś mega dziurach :?: a poduszki amortyzatorów wymieniałeś? może wymieniłeś jakąś część na tani zamiennik i on puka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki amorkow wymienilem na SASICa, a co do tanich zamiennikow to raczej patrzylem aby to byla dobra firma, nie jakas tania.

 

Czyli jak jade po dziurawym asfalcie to poduszki silnika (mowimy o zuzytych) nie stukaja, tylko przy dodawaniu lub puszczeniu gazu??

 

[ Dodano: 2008-01-30, 22:25 ]

A co w zwiazku z tym do stukniecia przy zjezdzie z kraweznika??

 

Zapomnialem dodac ze maglownice tez sparwdzalem i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie cos stukalo z przodu jak jechalem powoli (5-10km/h) przez prog zwalniajace, dzwiek byl jakby dwuczlonowy puk ... puk.

Zle wchodzila mi 1ka podczas pelzania autka wiec pojechalem do mechanika zeby sprawdzil poduszke silnika bo podejrzewalem, ze skrzynia jest przesunieta wzgledem silnika troche.

Okazalo sie, ze jedna z poduszek jest zerwana (nie pamietam ktora) i po wymianie stuki ustapily.

 

PS: kiedys wozilem gasnice zapieta w bagazniku "za swiatlem" na ta gume i tez mi na wybojach gasnica stukala, i stukala tak, ze slychac bylo to z przodu ( sam nie wiem dlaczego ! =) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem parę razy na szarpakach, całe zawieszenie mi przejrzeli, potem zostało ono rozebrane i szczegółowo przejrzane, amorek po wyjęciu i ściskaniu go we dwóch ludzi dawał delikatne puk, ale był nowy więc to olałem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek wymienie wszystkie poduszki pod silnikiem i pod skrzynia i dam znac.

 

[ Dodano: 2008-02-01, 18:38 ]

Jeszcze co do stukania to nurtuje mnie sworzeń wahacza, mialem wymieniany lewy o prawym mowili ze jest jeszcze dobry. Czy to moze stukac sworzeń i czy moze byc tak ze nie widac ze jest uszkodzony a puka???

 

[ Dodano: 2008-02-05, 19:09 ]

No i jestem po wymianie poduszek pod silnikiem i prawego sworznia wahacza. NIc to nie dało dalej stuka, ale wydaje mi sie ze znalazlem przyczyne- wlasciwie mechanik- powiedział mi ze pod sankami, czyli ramą mam zuzyta tuleje metalowo gumowa. Wydaje mi sie ze to jest to przyczyna gdyz jak podjezdzam pod kraweznik to slychac i czuc pukniecie pod nogami. Tak samo jak jade po zalatanym safalcie i sa lekkie tylko wyboje to slychac takie szybkie stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po wymianie rozrządu przy skręcie w prawo coś ocierało-tłukło sie oraz na nierównościach słyszałem uderzenia. dziwny trudny do określenia dziek -( gdzieś ze środka samochodu później przodu i diagnoza prawe przednie koło) sprawdzane poduchy wydech osłony nadkoli itp

okazało sie ze silnik był minimalnie przesunięty na lewej poduszce do przodu (mimo braku regulacji na poduszce) i coś od dołu wpadało w wibracje dotykając san) po kilku godzinach usunięto. Nerwów trochę było ;-)

A u ciebie faktycznie może to być tuleja sań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!