Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zachowanie licznika


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam Megankę 1 faza 2 energii silnik E7J sterownik Simens Sirius. Zasugerowany tematem z forum, postanowiłem wymienić licznik na ten z komputerem. Dokupiłem manetkę i licznik (sagema X 64 ADAC EU). Okazało się, że w czerwonej kostce licznika są wszystkie niezbędne przewody. Po zamontowaniu i jeździe testowej okazało się, że licznik co pewien czas restartuje się. Gaśnie podświetlenie, wskazówki opadają do zera, zaświeca się rezerwa, przebieg dzienny się zeruje jak i wszystkie wskazania komputera. Pożyczyłem od znajomego jego sprawny licznik celem weryfikacji mojego, niestety drugi pracuje tak samo źle. Teraz moje pytanie w czym może tkwić przyczyna wspomnę że stary licznik (X64 STD EU) oryginalny pracuje normalnie.

 

Dodano: 19 cze 2014 - 19:04

Witam.Szukałem przyczyny w/w zachowania licznika sprawdziłem niemal wszystko w aucie co związane pośrednio i bezpośrednio z licznikiem,elektryką i co sobie człowiek jeszcze wymyśli.Nic nie znalazłem co mogło by wpłynąć na jego wadliwą prace aż wreszczie wygrzebałem gdzieś u nas na forum że trzeba sprawdzić wymienić świece zapłonowe.Słuchajcie rewelacja kupiłem na znanym portalu aukcyjnym nowe świece firmy BERU Ultra (miałem zamontowane NGK)zamontowałem i przejechałem 130 km i pomogło wszystko działa jak należy.Jeśli ktoś ma takie problemy z licznikiem jak ja niech spróbuje nie jest to wielki wydatek a może jemu też pomoże.

Edytowane przez jeeryy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!