Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem za 1 razem (nie zawsze)


ghostek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem świeżym posiadaczem Meganki.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Mam sporadyczny problem z odpaleniem auta za 1 razem. Chciałem zasięgnąć opini, gdyż zdążyłem się zrazić do "fachowców", którzy wymieniają części aż (może) trafią na odpowiednią lub mówią żeby jeździć aż samochód stanie ;) .

<><><><><><><><><><>><><><><>

Problem nie jest, do tej pory, uciążliwy. Na około miesięczne użytkowanie wystąpił 3 razy, zawsze po całonocnym parkowaniu. Przy czym samochód zawsze odpala po tym za drugim razem bez problemu. A przeważnie za 1 razem. Przy feralnym adpaleniu nie słychać żadnych chrobotań, ani dziwnych dzwięków. Występuje spadek obrotów i silnik gaśnie, wszystko dzieje się w ciągu sekundy, dwóch (jakby go coś przyduszało). Zdąrzyłem się zorietnować, nie wiem czy słusznie, że gaśnie gdy włączony jest wentylator na conajmniej 5 bieg. Z kolei, gdy klima automatyczna jest włączona, auto nie gaśnie (wentylator - nadmuch do wnętrza daje czas na odpalenie i włącza się po chwili).

<><><><><><><><><><>><><><><>

Nie wiem czy dobrze wnioskuję, ale wydaje mi się, jakby auto miało przy rozruchu zbyt duże obciążenie (?) (nadmuch). Akurat przy wyłączonym nadmuchu samochoód do tej pory pali normalnie, na tknięcie. Nie ma również problemów z jazdą. Brak innych usterek.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy ktoś miał pdobny problem lub może nakierować na rozwiązanie, może źle myślę?

<><><><><><><><><><>><><><><>

PS. Samochód jest świeżo po naprawie alternatora (wymiana regulatora napięcia) oraz ma nowy akumulator.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik przedstawiający czyszczenie przepsutnicy >>

Opisane jest w nim, iż nie trzeba robić po tym adaptacji (domyślam się że to ustawianie poprzez komputer). Czy tak faktyczne jest? W sumie sprawa wygląda prosto, a nie chciałbym żeby potem i tak trzeba było jechać do warsztatu skoro już coś sam zaczne dłubać. Ewentualnie czy ktoś orientuje się, ile warsztat może policzyć za taką imprezę?

Edytowane przez ghostek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!