Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek nie zamyka pokrywy bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj standardowo jadac do roboty naciskam przycisk centralnego mojej megane I HB podchodze do bagażnika naciskam przycisk otwierania... i wlasnie tu jest problem nie da sie go wcisnac (tak jakby bagażnik był zamkniety) walcze kluczykim i jeszcze kilka razy centralnym (słychać trzsk jakiegos mechanizmu ) ale nic nie pomaga. Pytanie do fachowców , co to może być i jak to naprawić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pozwole sobie podpiac sie do tematu.. w moim przypadku bagaznik zawsze zamyka sie i otwiera przy pomocy centralnego zamka od srodka tyle tylko ze zamykajac drzwi zamek klapy sie otwiera a otwierajac zamyka.. W ktorym miejscu warto warto rozpoczac poszukiwania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregamel, spróbuj zamienić przewody miejscami. Jeśli to nie pomoże, przy otwartej klapie do bagażnika, zasteruj centralny, później przestaw ręcznie suwak od siłownika zamka w drugie położenie i spróbuj ponownie. (ten drugi sposób to takie moje gdybanie, sam nie jestem przekonany czy to pomoże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie dzisiaj też wystąpił problem z zamykaniem bagażnika, później spróbuje odkręcić zamek i WD40 popsikać, mam nadzieje że to coś da.

 

Hmm obejrzałem zamek ale nie wymontowany i ten drucik co idzie od siłownika to tylko troszkę się porusza czy to oznaka że siłownik padł czy zasyfiony zamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie też po pewnym czasie korzystania z centralnego zamka przestał zamykać siłownik klapy. To znaczy zamek był otwierany ale się nie zamykał. Więc rozebrałem i oczom ukazało się wypięte cięgno siłownika od przycisku. Najprawdopodobniej było to spowodowane że miałem wciśnięty przycisk klapy i dodatkowo chciałem otworzyć zamek i wtedy cięgno nie miało za co się zaczepić i się wypięło. Na zdjęciu należy patrzeć na główkę siłownika.

post-5486-1207254220_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl,

U mnie elektrycznie wszystko jest ok, jak wyjmę cięgno wszystko jest ok. Elektryka działa, wina jest ewidentnie po stronie zamka. Dzięki za foto - u mnie jest trochę inaczej - sedan, ale model zamka chyba ten sam.

Przyczyna tak sama jak u kol Krzycha,

Nie schodzi niżej i blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć ,odświeżam temat.Mam Megane I ph I HB.W ASO stwierdzili mi ,że mam zepsuty siłownik klapy bagażnika(centralny fabryczny) i zawołali mi za sam siłownik 270 zł :-/

Mam pytanie czy mogę zastąpić oryginalny siłownik takim http://allegro.pl/item525798874_silownik_c...uper_mocny.html ?

Mam taki siłownik w domu i jestem ciekawy czy się nada i czy nie zrobi mi np jakiegoś zwarcia? Dziękuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!