Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Scenic 1,6 8V problem z LPG


zadra33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Renault Megane Scenika z 1998 roku motor 1,6 / 8V. założyłem do niego instalacje LPG / sekwencja, problem polega na tym że instalator nie może ustawić jej żeby prawidłowo pracował silnik. Wada polega na tym że silnik na niskich obrotach faluje, a nieraz dzieje się coś takiego że po zatrzymaniu się, obroty silnika nie spadają tylko utrzymują się w granicach 1500 - 1800 obrotów, wszystkie elementy były podstawiane /poza komputerem/ jest to trochę denerwujące kiedy stoisz na światłach, a on wyje jak bym trzymał nogę na gazie. gazu spala mi trasa około 8.l miasto 10-11.l, proszę o poradę co może być tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na benzynie jest wszystko OK. układ dolotowy uszczelniony. jednak nadal na wolnych obrotach faluje i często obroty spadają do minimum i wtedy potrafi silnik zgasnąć zwłaszcza jak jest mało rozgrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w Megi też się tak działo, że było bardzo ciężko wyregulować gaz i były podobne objawy. Na Pb śmigał elegancko a na LPG wariował, wymienili w końcu wtryskiwacze od gazu i baja bongo ;D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady ale błąd był w podłączeniu i regulacji instalacji LPG. W końcu znalazłem gazownika który sobie z tym problemem poradził, nie trzeba było nic wymieniać. Wtryski valtek. Teraz jest po prostu super. 27-06-2014 odebrałem auto z warsztatu. we wtorek przejechałem ponad 400km, w tym około 50 po Warszawie spalanie wyszło rewelacja 6,71 litra gazu, teraz chcę sprawdzić ile wyjdzie kiedy będę jeździł więcej po mieście i na krótkich trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dlaczego mnie przedrzeźniasz :?:

Z braku wiedzy zapytam - a dlaczego taki wniosek można wyciągnąć?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

 

Przepraszam - zapominam, by na tym forum nie cytować...

Edytowane przez trilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. ale sagureowałeś, że przy takim spalaniu pójdą zawory i to mnie zastanawia - jak i dlaczego osiągnięcie małego spalania w instlacji gazowej miał oby wpływac na zawory.

Czy miałeś na myśli, że jeżdżenie na gazie ogólnie wypala zawory - przez wyższą temp. spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszanka jest zbyt uboga (za dużo tlenu) to temperatura spalania jest za wysoka. 6,7 to nawet na benzynie trudno osiągnąć a gazu powinien palić ok. 30% więcej.

Mi bierze ok. 8 gazu w trasie jak jadę w miarę spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

Wszędzie gdzie czytam o zaworach to słysze, że temp. spalania gazu jest wyższa niż benzyny i przez to zawory powinny być luźniej ustawione niż przy silniku, który jeździ tylko na benzynie. Czy to jest prawda czy to jakieś bajki? Mam 2.0 8V +LPG i mój mechanik ustawił mi tak jak ten silnik ma mieć - nie robił korekty ze względu na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżdzisz na gazie, czy na benzynie, ustawienie zaworów jest tylko jedno: prawidłowe.

Jakby w trasie zabrakło gazu i jesteśmy zmuszeni jechać na benzynie, to najpierw się zatrzymujemy, regulujemy zawory i w drogę? To byłoby jakieś nieporozumienie.

Reasumując, są to bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!