Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z mocą - nie moge znalezc usterki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam sie o pomoc na forum, byc moze tu ktos mi cos doradzi... Moj problem polega na tym ze samochod nie ma mocy, kreci sie elegancko (przynajmniej tak sie wydaje) ale np. nie ma sily zabuksowac kolami (chwila buksowania i "zduszenie"), jezdzi z Vmax 140km/h.

 

Co juz zrobilem:

1. Wywalony katalizator

2. Zatkany EGR

3. Wymieniona turbosprezarka (za wiele nie pomoglo, a niby mialem swoja do regeneracji)

4. Przeplywomierz sprawdzony

5. Dolot wyczyszczony

 

Historia problemu:

-Nie pamietam dokladnie kiedy to sie zaczelo, ale pamietam, ze samochod zaczal powoli na coraz to wyzszych obrotach "ciagnac", az mozna powiedziec ze przestal w ogole...

-2 razy pasek klinowy urwal mi sie i przestawil rozrzad, za kazdym razem do mechanika i wszystko wymieniane, ustawiane niby wszystko ok.

-przy próbie wyciagniecia wtrysku sterujacego rozwalila sie cewka, wiec kupilem uzywany na szrocie, okazalo sie ze nie byl identyczny jak moj, ale koncowki zostaly wymienione i wtrysk zregenerowany i wszytsko mialo byc elegancko.

 

Samochod ogolnie ciezko w ogole pod gorke sie wdrapuje, mozna powiedziec ze gore czuje zanim ja ja zobacze :(

 

Nie wiem co robic bo serwis Woliński kolo Lublina powiedzial ze to turbina, a jednak nie za wiele dala jej wymiana. Uwazalem ze to dosc dobry serwis z renoma dlatego tam pojechalem jednak widac nie wyszlo. Przed wymiana pytalem w innych serwisach, gdzie kazali najpierw usunac katalizator (to akurat slusznie) zatkac EGR i sprawdzic przeplywomierz, co zrobilem i dopiero potem wymienilem turbosprezarke...

 

Bardzo prosze o pomoc czy ktos wie co moze byc powodem braku mocy?

 

EDIT:

Zapomnialem dodac ze przy dluzszej jezdzie/postoju z zapalonym silnikiem zapala sie kontrolka swiec zarowych, pod komputerem pokazywalo ze czujnik stopu, ale po wymianie dalej to samo... :(

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, na tym forum używamy polskich znaków. Tekst aż świeci na czerwono, nie sposób tego nie zauważyć. Przed wysłaniem proponuję czytać co się napisało i poprawiać błędy. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymień, i sprawdź pompę paliwa może zamulona jest. Ja tak miałem w silniku benzynowym cała zasyfiona i miała słabą wydajność i przez to się nie zbierał.

 

Kolego Konrad20 najpierw stawiamy przecinek, kropkę a dopiero potem spację. Poprawiłem. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wyczyść ją i też zbiornik paliwa jeżeli masz taką możliwość. I sprawdź ciśnienie pompy paliwa z jakim podaję paliwo. Bo może zbyt słabe ciśnienie podaje.

 

Kolego Konrad20 najpierw stawiamy przecinek, kropkę a dopiero potem spację. Poprawiłem. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!