Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kola, szum, gorace sruby, pukanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako iz jestem troche zielony w tym temacie, chcialbym prosic o pomoc!

 

Od czasu zmiany kół na letnie, zauwazylem halas chyba tylko w przednich kolach. Jest to szumienie zaczynajace sie przy predkosci ok 40-50km/h. Co wiecej, przy ruszanie slychac pukniecie jakby hamulec trzymal kolo, przy wyruszeniu po odpaleniu samochodu szczegolnie (nie rusza od razu tylko po chwili wraz z puknieciem).

Czasami dzieje sie to tez przy stawaniu na swiatlach, kiedy samochod staje uzywajac hamulca, rowniez slychac pukniecie.

Sruby sa gorace po przejechaniu ok 13km (w tym skwarze).

Hamulce hamuja dobrze, nic wczesniej nie halasowalo, przed zmiana kol.

 

Przejechalem na tych kolach ok 100km zaraz po zmianie i potem 13km dla testu srub.

 

Megane z 97roku, kola zamontowane z poprzedniego sezonu, wg zalecen brata ktory mi je zmienial, z lepszym bieznikiem na przod (sa wyzsze w dodatku) a na tyl z gorszym (nizsze ale szersze).

Zdaje sie ze tak samo byly zalozone w poprzednim sezonie ogladajac bieznik.

 

Moze byc tak, ze sa dokrecone za mocno? Mi brak sily by dobrze dokrecic, brat mogl dokrecic zbyt mocno.

Gwint nie urwie sie kiedy sprobuje odkrecic i dokrecic je wlasciwie? Z tego co czytalem na googlach moze tak sie stac.

 

Jakie moze byc inne rozwiazanie?

 

W tylnich kolach chyba wszystko jest w porzadku, nic z tamtad nie slyszalem dobiegajacego.

Ewentualne koszty naprawy u mechanika? Ile?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że śruby gorące nie musi być niczym niezwykłym przy takiej pogodzie. Jak dokręci Ci ktoś śruby kół za bardzo to co najwyżej jak złapiesz gumę w trasie to możesz sobie nie poradzić z odkręceniem ich korzystając ze zwykłego klucza bez przedłużki. Kiedyś musiałem lecieć do chłopa po kawał rury bo mi tak dowalili w serwisie opon śruby, że za nic nie szło jak gume złapałem gdzieś w polach...

Szum nie wiem, jak szumi od 40km i po przekroczeniu jakiejś prędkości ustaje to może być początek końca łożyska. Puknięcia przy ruszaniu i hamowaniu to zacząłbym od sprawdzenia poduszek. Mogą być puknięcia bo silnik chce wyrwać z gardzieli jak ruszasz, więc przy uszkodzonej poduszce może być taki efekt. Nie odczuwasz większych wibracji silnika? Sworznie wahacza zobacz. Mnie tak pukało też w innym samochodzie jak podczas powrótu z gór okazało się, że klocek mi się lekko odgiął...puknięcia były bo krzywy był, ale tutaj z hamowaniem były też problemy bo bardzo nierówno brał.

Według mnie jednak te puknięcia nie mają związku z wymianą opon, zbieg okoliczności chyba :) Ale może ktoś się lepiej wyznaje, ja bym jednak szukał raczej w zawieszeniu lub poduszka silnika któraś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było podobnie, na zimówkach ok a zmianie opon szumy. Okazało się że to łożyska (wymiana 200)wyszło gdy zablokowały mi hamulce z tyłu. Linka ręcznego do wymiany, a objawy na początku jak u ciebie grzanie się koła i przy ruszaniu puknięcie, szczególnie jak trochę postał.za linkę dałem z wymianą 160.

Auto teraz śmiga bez szumów i mniej pali bo koła nie trzymają. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!