Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie benzyny i lpg


kamilek24k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem na forum o tematyce mojego problemu lecz nie znalazłem, więc zakładam nowy post.

Mam problem z moim autem renault megane scenic 1.6 8v 97r a mianowicie gdy auto jest przełączone na gaz to spala równocześnie benzyne ale nie wiem czy na wszystkich cylindrach czy tylko na jednym. Proszę nie piszcie że jest to nie możliwe. Sprawdziłem to dokładnie i wiem że tak. Wyjździłem całe paliwo auto zaczeło lepiej jeździć na lpg, po dolaniu paliwa silnik znów pracował jakby na trzy gary. Boję się jeździć bez paliwa nie chcę spalić pompki paliwa. A instalacja gazowa to stage 2-e4 (z taką instalacją kupiłem autko)i jest to roczna instalacja.

I drugie pytanie.

Jeśli przełożę (podmienie) emulator stag 2-e4 na nowy to czy trzeba coś ustawiać, itp. czy wystarczy tylko go podmienić na nowy.

 

Dodam że byłem u gazownika ale w tym tygodniu nie miał czasu i kazał przyjechać pod koniec następnego tygodnia, i po drugie chodzi mi o koszty ponieważ jak byłem regulować gaz to wykasował za 5min pracy 60zł (podłączenie sądy i kręcenie śrubką. Wolałbym najpierw podmienić sam emulator i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale takie są minimalne koszty. Zawsze mogłeś sam pokręcić śrubką i podłączyć sonde. Dlaczego twierdzisz, że nikt nie poprze Twojej teorii pracy na 2ch paliwach - zdarza się tak. Jazda z pustym zbiornikiem Pb - raczej nie wskazana. No to podmień i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że jak mi ustawił gaz fachowiec to auto maksymalnie jechało 80km/h. Sam gazownik(fachowiec) powiedział że jazda na dwóch paliwach jest nie możliwa. Dobra mniejsza z tym, sam doszłem co było nie tak. Jak się okazało to jeden kabel od wtrysku był podłączony do komputera od auta a nie tak jak inne były podłączone do emulatora wtrysków, wystarczyło tylko przepiąć kostki od wtrysku i auto zmieniło się nie do poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, teraz może podjechać do tego głąba i poprosić o zwrot pieniędzy, ponieważ usterkę usunąłeś sam, oczywiście nie mówic mu co było, ewentualnie możesz powiedzieć że "masy nie było na reduktorze" :) oczywiście to żart. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!