Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz :) Mam podobne pytanko jak do początku tego postu :) Iż okazało sie że przy poprzednim silniku padnieta była tuleja na 4 tłoku i nie opłacało sie robić silnika, więc kupiłem taki sam, z raczej pewnego auta (odpalałem przy poprzednim aucie, mierzyłem ciśnienie na tłokach itp.) i nadal sie dzieje jak przy poprzednim silniku, podczas jazdy wskazówka temperatury utrzymuje sie troszke ponad połową skali, a gdy sie zatrzymam, meganka po jakiś 2 minutach temperatura idzie pod 4 kreske, włacza się wentylator, spada i znowu po jakis 2-3 minutach znowu włacza sie wentylator. Zalany jest płynem, wymieniony termostat, czujnik temperatury ten co pokazuje na desce, odpowietrzony. I mam pytanie czy może to być tym drugim czujnikiem od ECU (tym co idzie do komputera)? aaa i w megance jest LPG. Prosze o jakieś rady :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Nie kombinuj, wszystko jest OK. Wszystko świadczy o poprawnej pracy termostatu ( temperatura silnika w czasie jazdy jest stabilna? ), na postoju nie przepływa przez chłodnicę powietrze, nie odbiera ciepła wiec normalne, że po chwili włącza się wentylator, schłodzi płyn i się wyłącza. Jak stoisz dalej to zabawa zaczyna się od nowa. No chyba, że dążysz do silnika adiabatycznego ale to nie ta technologia ;)

 

PZDR

Mariusz

 

Dodano: 19 wrz 2014 - 11:31

A instalacja LPG może prowadzić do wyższej temperatury cieczy chłodzącej?

Czy wiesz jak działa instalacja LPG w samochodzie???

Jedyne co może spowodować instalacja LPG to obniżenie temperatury płynu lub pogorszenie skuteczności ogrzewania ( jak jest głupio podłączona do obiegu ciecz chłodzącej).

Gaz jest przecież odparowywany kosztem ciepłą z układu chłodzenia.

 

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!