Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klamki zewnętrze megane classic 98


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy w waszych Meganach pojawia się problem z zewnętrznymi klamkami? Tzn. jeśli się pociągnie to nie chcą wrócić na swoje miejsce, nasila się to tak że drzwi nie można zamknąć siedząc w środku pojazdu ,trzeba wysiąść i nacisnąć klamkę ręką :?: ,

Trzeba chyba wymienić takie klamki? :cry:

Naprawianie czy "sikanie"WD40 nie wchodzi raczej w rachubę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tapicerkę z drzwi i:

1. Z tego co pamiętam w klamkach są sprężynki - jeśli to ich wina to zobacz co z nimi nie tak, ew. je wymień.

2. Zerknij czy to nie jest wina cięgien (może gdzieś się blokują albo co? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Właśnie spróbowałem zmierzyć się z problemem - w zasadzie musiałbym przepisać pierwszy post - sytuacja identyczna ale tylko z tyłu - przednie klamki działają bez zarzutu. Zdjąłem boczek w drzwiach, spróbowałem nasmarować cały mechanizm (tyle ile się dało - dostęp do niego jest "kapitalny" :?: ) i dalej nie widać poprawy. Sprężyna wygląda w porządku, nie sądzę żeby była przyczyną - w czasie otwierania i zamykania klamki ewidentnie słychać i wyczuć można tarcie, ale nie dałem rady go dokładnie zlokalizować. Wyciągnięcie klamki z całym mechanizmem wygląda na niezłą ekwilibrystykę więc zanim podejme się kroków ostatecznych chce zapytać, czy może ktoś dał radę uporać się z problemem w "cywilizowany" sposób?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie klamki z całym mechanizmem wygląda na niezłą ekwilibrystykę
to nie jest trudne. już mniej więcej opisałem jak to wszystko wyciągnąć tym temacie. http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=52160...ighlight=#52160

jeżeli masz problem z klamkami które nie wracają na swoje miejsce to jednak bym stawiał na sprężynę bo tam nie ma co blokować. prędzej bym stawiał na zablokowanie klamki wewnątrz auta. Wyciągnij wszystko i przeczyść i zobaczysz co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!