Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapasowy kluczyk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zostałem posiadaczem Renault Megane '96. Niestety mam tylko jeden kluczyk. Przeczytałem podpięty temat dotyczący kluczy(nie cały, doszedłem do połowy) jednak nadal nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, tzn. w tym temacie jeden post zaprzecza drugiemu, dlatego czy ktoś mógłby mi jednoznacznie powiedzieć czy to co chcę zrobić uda się. Mianowicie, kupuję na szrocie kluczyk z elektroniką do Megane, dorabiam metalowy grot. Po czym korzystam z instrukcji:

 

zamknać dobrym pilotem samochód, będąc w środku auta

-włączyć stacyjkę, dioda w przełączniku centralnego zamka powinna

szybko mrugać

-przycisnąć przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle

razy ile wynosi pierwsza cyfra

-puścić przycisk

-postępować tak samo dla następnych cyfr

-po wprowadzeniu ostatniej dioda powinna zapalić się na dłużej i

zgasnąć.

-wyłaczyć stacyjkę

-nacisnąć na przycisk centralnego zamka, zamki powinny zamknąć się i

otworzyć, dekoder jest przygotowany do wprowadzenia kodu pilotow.

-nacisnąć dwa razy pierwszym pilotem, zamki powinny się otworzyć i

zamknąć

-nacisnąć dwa razy drugim pilotem zamki powinny otworzyć się i

zamknąć.

 

 

I to wszystko, drugi nieoryginalny kluczyk działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, ale za proste, nie przyuczysz kluczyka z innego auta do swojego, reszta elektroniki na to nie pozwoli. Teoretycznie mógłbyś wyczyścić pamięć w kluczyku, ale nie jesteś w stanie wgrać nowego kodu. Kluczyk który jest do kupienia przez ASO i przychodzi z Renault ma już wgraną część kodu dopasowaną do Twojego auta [vin] i dogrywana jest druga część.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, zbyt piękne, żeby było prawdziwe :) Czyli zostaje mi tylko dorabianie kluczyka w ASO ? Gdzieś czytałem, że ludzie robili to poza ASO sporo taniej, ale czy kluczyk robiony w takim zakłądzie będzie w pełni funkcjonalny jak oryginał ? Koszt takiej imprezy to ok. 600 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o kluczyku z immo bez pilota, tak ? A tak dla bezpieczeństwa jeśli dorobie sam grot, to czy później w awaryjnej sytuacji uda mi się odpalić samochód za pomocą samego grota i wklepania kodu immobileizera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!