Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wymieniłem świece i nic dalej to samo co było. Świece oryginał od Renault. Już mi ręce opadły i raczej nie wstaną do góry, jak odpalę auto jest ok

chodzi tak jak trzeba ale wraz ze wzrostem temperatury zaczyna się zabawa, chodzi dziwnie nierówno, wypada zapłon, czasem ma objawy jak by nie paliła na wszystkie gary. Wymieniane wszystko co wyżej pisałem, i teraz pytanie czy ten czujnik co siedzi obok termostatu jeden jest od temperatury która pokazuje się na desce a drugi do kompa "ten z biała wtyczką" może on takie objawy dawać. A jeżeli tak czy moge go bezpiecznie wykręcić czy trzeba coś "spuszczać" płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to nie jest czujnik. Jak czujnik jest zepsuty to komputer dostaje informacje o temperaturze jak z Syberii, minus ileś tam, ale tak mi się wydaje przynajmniej. Auto wtedy jeździ ciągle na ssaniu, ma podwyższone obroty na jałowym i więcej spala. Chyba, że są gdzieś też inne czujniki związane z temperaturą, ale chyba nie, bo wtedy może komputer by dostawał sprzeczne info i stąd takie działanie silnika. U mnie tak to własnie wyglądało. Komp miał ciągle info o zimnym silniku i wieczne ssanie, ale nie było jakotakich problemów z pracą silnika.

Czujnik możesz spokojnie wykręcać. Naszykuj sobie po prostu kawał czystej szmaty i od razu po wyjęciu czujnika wepchnij ją w otwór po czujniku żeby nie wylewać płynu bezsensownie. Po założeniu ewentualnie może lekkie odpowietrzenie, ale to zależy jak szybko będziesz ze szmatą wojował i zatykał ten otworek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!