Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silniczek krokowy oraz temperatura


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Słuchajcie, mogę was prosić o wstawienie zdjęcia gdzie znajdę silniczek krokowy w Megi 1.6 8v . Drugi problem to nie mam w aucie podświetlenia na centralnych zegarach , wyśwetlacz od radia jest podświetlony a od zegarka i temperatury niestety nie . A na tym wyświetlaczu temperaturę pokazuje na poziomie 80 stopni, tp wina jakiegoś czujnika ? Jeśli tak to jakiego i gdzie skubany jest schowany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek krokowy masz przy przepustnicy od strony przegrody silnika. Zacznij od filtra powietrza i podażaj wzdłuż rury idącej do przepustnicy, na jej końcu jest silniczek. Poznasz bo wtyczka do niego podłączona :)

Co do podświetlenia to musisz wymontować kokpit, trzyma się na dwóch śrubach i masz łatwy dostep do tych wyświetlaczy. Wymieniasz żaróweczki i już. Jeśli chodzi o temperature to prawdopodobnie uszkodzony czujnik, jest schowany w lusterku od strony pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten cycek to oznaka, że tam jest czujniczek. Zacznij od wtyczki za wyświetlaczem, ale myślę, że jak ona by się wypięła to w ogóle nie byłoby temperatury. Czujnik da się wymienić, ale chyba trzeba rozebrać lusterko. Na forum są tematy dotyczące tego czujnika, poszukaj sobie.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już tak jesteś pomocny to podpowiedz mi bo trochę falują mi obroty nie za każdym razem ale są, więc zacznę od przeczyszczenia go czy najlepiej wymienić go od razu ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw go wyczyść i zobacz co będzie. Jak to wszystko rozmontujesz to wyczyść też przepustnice bo zapewne nie będzie wyglądać zbyt ciekawie. Składając dobrze uszczelnij i dokręć wszystko bo wystarczy lekka nieszczelność i przepustnica łapie masę lewego powietrza. Falujące obroty mogą być jednak wynikać z wielu awarii. U mnie na przykład kiedyś silnik dostawał lewe powietrze przez uszkodzony wężyk i taki był efekt, a też myślałem że to krokowiec.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w weekend opanuje tamacik z tym ;) i jeszcze muszę rozebrać drzwi gdyź dwie klameczki nie odbijają , jak pociągnę aby otworzyć to zostają juz w górze i nie powracają na swoje miejsce :/ przyczyna ? Jakaś sprężyna spadła czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to też typowe :) W Seicento miałem to samo to podjąłem się rozebrania klamki i tam jest taka sprężynka, która przerdzewiała. Wlałem na to dużo WD40 i przestało się blokować, ładnie odbijało. W Megance jak na razie jedną klameczkę dotknęła ta przypadłość i myślę, że konstrukcja klamki będzie podobna. Ja zrobiłem tak, że podniosłem klamkę do góry i tam jest tak otworek gdzie wlewałem WD40 aż wypływało bokami po drzwiach. Trochę rozruszałem klamkę, znów dawka WD40 i ze dwa lata mam spokój B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia :) Jak będziesz robił tam przy przepustnicy i po złożeniu silnik Ci będzie trzymał obroty powyżej 2.5 tysiąca na luzie to znaczy, że źle złożyłeś i dostaje lewe powietrze, to tak przy okazji żebyś miał świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no dobra, dzięki za info. Zostawiam to na weeken i pochwale się co i jak wyszło

 

Dodano: 30 cze 2014 - 20:34

Jak bedę odpinał krokowy to muszę odłączyć ako ?

 

Dodano: 01 lip 2014 - 14:04

Allo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!