Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jadąc na trasie Karpacz - Gorzów zauważyłem dziwne zachowanie koła kierownicy. Mianowicie ma ono lekki luz ruszając nią w kierunku lewo-prawo.

Przy tych ruchach koła w ogóle nie reagują. Nie jest to luz drążków ani końcówek, ponieważ nie reaguje w ogóle przekładnia.

Najbardziej jest to widoczne po zgaszeniu silnika i zablokowaniu kierownicy. Wyraźnie mogę nią ruszać delikatnie lewo-prawo bez reakcji kół i całego układu.

 

Spotkał się ktoś z tak dziwnym objawem? Gdzie może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ponieważ zauważyłem to po ustawieniu zbieżności przez warsztat. Czy mogli coś sknocić?

Wcześniej wszystko było cacy i sztywno - świeżo po wymianie drążków i końcówek.

 

Poza tym tak jak pisałem wcześniej kreci sie tylko samo koło kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem być przy ustawianiu zbieżności, ale wyprosili mnie z warsztatu niby ze względów bezpieczeństwa :blink:

Nie dość, że ustawiali pół godziny, to jeszcze bez dowodu rejestracyjnego zrobili sobie rundkę po mieście. Magicy...

 

Dodano: 30 cze 2014 - 13:49

Eureka, luz znaleziony :applause:

Jest na zębach regulacji długości kolumny kierowniczej. Ktoś już tam ładował smar :angry:

Pytanie tylko jak to nasmarować. Czy po demontażu kola kierownicy będzie miejsce na wciśnięcie tam tawotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie znajduje się to pod osłona dolną kierownicy, parę cm w górę od blokady.

Jest tam wieloklin, gdzie wchodzi kolumna w sztyce od wspomagania elektrycznego. Ale coś mi się wydaje, że trzeba będzie wymienić kolumnę.

Fotki niestety nie zrobię, ponieważ skręciłem już wszystko do kupy.

 

Wklejam poglądowe zdjęcie, które powinno pomóc.

post-71709-0-76887200-1404149298_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 95% uporałem się. Powodem były opony - ścięte na zewnętrznej stronie.

Te 5% to polskie drogi budowane z ukosa jak: \, lub dziurawe.

Po prostu Scenic jest czuły na takie nierówności.

Najważniejsze rzeczy w przypadku ściągania:


  •  
  • luzy na drążkach i końcówkach drążków
  • wahacze
  • opony

 

Mniej ważne ale także warte sprawdzenia, to kąt zerowy wspomagania. Od razu mówię, że sposoby typu "odpal, pokręć kierownicą" nie działają.

Trzeba podpiąć się pod CLIP`a. Ja miałem przestawiony kąt o 25 stopni oraz ustawione felgi 18'', gdzie jeżdżę na 15''.

Oraz najważniejsza rzecz patrzcie mechanikom na ręce! Zwiedziłem wiele warsztatów i tylko jeden mnie pozytywnie zaskoczył - Dziakowicz w Gorzowie.

Reszta to magicy. Teraz właśnie nie wiem, czy przez tych magików nie wygenerował się luz na wieloklinie kolumny. Spróbuję odkręcić kolumnę od pulpitu i władować świeżego smaru. Może pomoże do czasu wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pytanie do korsakpawel. Czy wymieniłeś już kolumnę kierowniczą, a jeśli tak czy po wymianie trzeba było auto na lawecie zawieść do serwisu w celu adaptacji wspomagania, czy wystarczy wymienić starą blokadę kierownicy i kupić przekładnie od takiego samego modelu z tym samym silnikiem i wszystko będzie ok. U mnie również występuje lekki luz na kole kierownicy i chciał bym wymienić lecz boje się że narobię sobie większej biedy. Jeśli wystarczy przełożyć kolumnę i blokadę to dam sobie rade. Myślałem też czy jest możliwe dojście do tego wieloklinu i na przykład zespawanie go na stałe tracą możliwość regulacji kierownicy w poziomie lub usztywnienie wielkoklinu za pomocą jakiegość kleju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!