Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak paragonu ze sklepu na allergo


Dziambel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie, czy sklep który prowadzi działalność na allegro, może nie wystawić paragonu za zakupiony towar? Kupiłem zegarek, ale nie dostałem na niego żadnego dowodu zakupu, po poinformowaniu sprzedającego o tym fakcie stwierdził, że wedle obecnie obowiązujących przepisów prawa podatkowego nie musi dawać paragonu, a jedynie na życzenie fakturę. Czy to prawda? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, dowodem zakupu i rozliczenia się z US jest paragon, rachunek lub też faktura VAT. Jeśli będziesz uparty to odpisz gościowi, że jeśli nie dośle Ci paragonu to poinformujesz o tym fakcie Izbę Skarbową ... zapewniam Cię, zadziała :mrgreen:

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że sprzedaż internetowa, w której kasa wpłacana jest bezpośrednio na konto nie wymaga właśnie tego dowodu sprzedaży dla US i kupjącego, tylko, że ja jako kupujący nie musze tego wiedzieć, a sprzedający nie poinformował o tym w aukcji. Ale sprawa się wyjaśniła więc pozostaje faktura. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem , że dużo "firm" sprzedających na alledrogo to szara-czarna strefa.

Nie wystawiają paragonów, ani faktur , pomimo , że przy zakupie o to poproszę .

A tylko paragon , lub faktura jest dowodem zakupu i podstawą do reklamacji.

Dla mnie jest też dowodem, że firma jest legalna i płaci podatki w moim kraju.

Jeżeli po kilku mejlach z mojej strony "firma" unika wystawienia paragonu lub faktury (co tez się zdarzało, jak kupowałem towar na firmę ), to wystawiam opinię po transakcji negatywną z ładnym opisem, że "firma" nie wystawia paragonów lub faktur.

Zapewniam, że taka opinia po transakcji jest jak najbardziej motywująca, już za chwilę mam fakturę i prośbę unieważnienie komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem na allegro i też nie dostałem paragonu i mimo moich telefonów,próśb olali mnie(chodziło mi głównie o gwarancje). Porozmawiałem z wujkiem który pracuje w urzędzie skarbowym,napisał im pismo w piśmie oczywiście moje dane i o jaką aukcje chodzi. Skończyło się na tym,że zadzwonili i przeprosili za nieporozumienie i dostałem paragon i jakąś smycz na klucze:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!