Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie w silniku


pikpik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeczytałem kilka wątków nt. stukania w silniku jednak objawy nie do końca pokrywały się z moimi (albo nie doszukałem odpowiednio).

1. Pierwszy objaw: gdy auto schodziło z obrotów pojawiało się lekkie drganie całego pojazdu. Z silnika nie dochodziły żadne niepokojące dźwięki.

2. Ciche "cykanie" początkowo myślałem ze jakieś badziewie dostało się do nawiewów. Po przejechaniu kilku km dźwięk stawał się coraz głośniejszy. W końcu zaczyna wręcz nap**** :) Zatrzymuje się. Z pod maski ciemny dym (raczej mało więc ciężko było doszukać się skąd wylatywał) Laweta itd.

3. Następnego dnia rano odpalam, ten sam dźwięk ( coś jakby walić metalowym młotkiem w blachę dosyć płaski dźwięk). Dochodzi z lewej strony głowicy ( od strony paska).

4. Demontuje obudowę głowicy żeby zobaczyć co tam się wyprawia. Nic nadzwyczajnego tam nie znalazłem. Jedyne co stwierdziłem to że jedna "szklanka" ma luz. Pierwszą szklanką od lewej mogę poruszać góra/dół po kilka mm reszta siedzi sztywno.

Nie widziałem żeby auto kopciło, jednak w wydechu pełno czarnego osadu. Olej w normie, wymieniany w lutym - systematycznie co 10k. Nie zauważyłem spadku mocy. Auto do mechanika trafi dopiero w poniedziałek. Więc jeszcze przed tym chciałem Was prosić o pomoc w diagnozie dzięki której będę wiedział jak mniej wiecęj przygotować się finansowo. Z góry dziękuję za pomoc.

 

EDIT: Dla potomnych - przekręcona panewka ;(

 

EDIT2: Potrzebuje pomocy z identyfikacja silnika wydaje mi się, że jest to F9Q-800 może ktoś pokierować jak to zidentyfikować nie będąc przy samochodzie ?

Edytowane przez pikpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!