Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana panewek w K7M


gutierez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum, więc w razie czego proszę o wyrozumiałośc. Od niedawna mam Scenica 1.6 98r. Niestety ten benzynowy silnik przypomina w swoim brzmieniu diesla. Byłem u mechanika, luzy zaworowe zostały ustawione i to nie pomogło. Mechanik powiedział ze po wymianie oleju powinien zacząc pracowac ciszej, a jak to nie pomoze to prawdopodobnie sa to panewki. Moje pytanie brzmi czy to bardzo poważna naprawa bo nie za bardzo spotkałem się na forum zeby ktoś to robił w swojej megance. Czy mam od razu szukac nowego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zmierzył bym kompresje na cylindrach i to bardziej świadczy o stopniu zużycia silnika (nieszczelność na zespole tłok cylinder) i to zużycie może powodować taką pracę.(możesz odpowiedzieć sobie czy bierze dużo oleju) Jeżeli sprężanie będzie kategorycznie za małe to wtedy można sie rozglądać za silnikiem lecz jeszcze nie trzeba.

Aby przeprowadzić naprawę panewek to są dwa wyjścia:

1/ściągnąć głowicę i wysunąć tłok z cylindra, oczywiście wcześniej odkręcić miskę olejową bo trzeba odkręcić pokrywę korbowodu( do rozbiórki połowa silnika :shock: )

2/wersja w którą bardziej wątpię: odkręcić miskę olejową i modlić sie żeby było miejsce po odkręceniu pokrywy korbowodu żeby można było przesunąć korbowód z tłokiem w górę i mieć dostęp do wymiany

Przyznam sie że nigdy nie robiłem tego w megance ale znając życie to sprawdzi sie pierwsza wersja.

post-5486-1202332374_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Powiedzmy tak, w weekend uszkodziłem miske olejową ( dziura wielkości 3 palców) i zanim się skapowałem że to miska padła, przejechałem jakieś 3 km bez oleju silnikowego, silnik został wyciągnięty (inaczej nie mogłem zdjąć miski olejowej) i teraz pytanie jak sprawdzić panewki korbowodowe ? jak ruszałem panewką prawo, lewo to lata niemiłosiernie ale to raczej normalne, ale jak ruszałem góra, dół to wydawało mi się przez chwile że było jakieś minimalne przesunięcie się korbowodu ;/ i teraz pytanie jak to sprawdzić, może suwmiarką grubość panewki ? i jeszcze jedno, nawet jak kupie nowe panewki to czy muszę oddawać wał do szlifowania/spasowania z nowymi panewkami ;[

 

ps. miska olejowa już zamówiona w sklepie cena 200 zł(aluminiowa) ale czy jest sens jeśli padły mi panewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem? Zmierz czopy wałów, a potem zakręć mocowania korbowodów i zmierz średnicę wewnętrzną z panewkami.

Ale IMHO, jak się kiwa na boki i jeszcze góra dół do do wymiany. Po takiej wymianie zwykle wykonuje się szlifowanie czopów do nominału panewek. Przynajmniej ja tak zawsze robiłem. Koszt będzie spory.

Wszystko zależy czy chcesz pojeździć dłużej? Ale może się opłacać kupić używany silnik i podmienić.

IMHO jak już robić silnik to robić też górę, głowicę - zawory i tłoki/pierścienie, to już naprawdę koszty są ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że silnik do wywalenia :) panewki porysowane, wyciągnięty został wał korbowodowy, sprawdzałem od spodu luzy między tłokiem a cylindrem ruszając korbowodami i jeden tłok miał bardzo duże luzy, po zaświeceniu latarki okazało się że jest zarysowany od strony gdzie wchodzi sworzeń tłoka, nie wiem czy wyskoczył pierścień zabezpieczający sworzeń czy co ale wiem jedno że te stuki silnika były tym spowodowane, więc silnik i tak z biegiem czasu nadawałby się do wywalenia (kwestia czasu) a ja walczyłem z ustawianiem luzu zaworów.

 

Koszt jednego tłoka to 200zł x 4 = 800 zl za same tłoki + pierścienie, łącznie około 1000 zł a gdzie jeszcze szlif itp.

 

ps. miska olejowa w sklepie to koszt 1000zł hahahaa jak mi gości to powiedział w sklepie to myślałem że zgubie buty:) Pozostaje szukanie silnika na allegro ;]

 

 

ps 2. jak sprawdzić w silniku k7M czy jest ot wersja 90 km czy 75 km, bo jak wiadomo tabliczkę z oznaczeniem można łatwo podmienić

Edytowane przez SZYLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!