Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to sprzęgło


Diodak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Megane Scenic 2005 1,9dci 130km.

Problem jest następujący. Jedynka i wsteczny wchodzą bardzo ciężko, czasami pozostałe biegi również. Jak wciskam sprzęgło, to mam wrażenie jakby nie wysprzęglało się do końca. Efekt jest taki, że wbijam je w podłogę a jedynka wchodzi ciężko i samochód ma tendencje do delikatnego ruchu do przodu. Wystarczy , że przy włożonej jedynce popuszczę sprzęgło dosłownie milimetr i samochód zaczyna delikatnie ruszać. Smochód przyśpiesz normalnie więc sprzęglo dobrze trzyma. Byłem u mechaniora (poza ASO) i wspominał coś o docisku i generalnie stwierdził, że sprzęgło się kończy., ale może ktoś z Kolegów już to przechodził ?

Drugie pytanie jest następujące. Chciałem wymienić wszystkie trzy poduszki mocujące zespół napędowy, ale na razie udało mi się zdobyć tylko tę od skrzyni biegów (poza ASO). Czy według was jest technicznie uzasadnione wymienianie pojedynczych poduszek zamiast kompletu ?

 

Dzięki za wszystkie konstruktywne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest to sprzęgło hydrauliczne i nie ma żadnej regulacji. Tak stwierdził mechanik, ale i na tym forum też o tym pisano. Aż nie chce mi się wierzyć, że nie ma żadnej regulacji....

 

[ Dodano: 2008-02-25, 12:35 ]

No i sprawa powoli się wyjaśnia........

 

Podczas jazdy straciłem sprzęgło....opadł pedał. Po podniesieniu auta okazało się, że jest wyciek płynu hamulcowego (chyba?) z okolicy skrzyni biegów.

 

Wstępna diagnoza: awaria hydraulicznego siłownika sprzęgła, tzw. wysprzęglika.

 

Po demontażu skrzyni okaże się w jakim stanie jest sprzęgło......

 

Będę informował w miarę rozwoju sytuacji. Może komuś się przyda....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!