Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moja pierwsza meganka-która wybrac


megastars

Rekomendowane odpowiedzi

panowie nie bede szukał 1.4 skoro mam 1.6 z udokumentowanym przebiegiem w maju 2007 miała 137 tys a obecnie 146 tys.Po 2 silnik 1.4 ma mniej mocy i trzeba lepiej depnac aby normalnie jechac tym autem(przy czym mamy wieksze zużycie paliwa w porównaniu do 1.6 które lepiej sobie radzi z ta masa auta).Mniejsza z tym.

Chciał bym wiedziec jak jest z awaryjnoscia auta i cenami podzespołów np kompletnego paska rozrządu

Jakie jest srednie spalanie silnika 1.6 na 100 km??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 silnik 1.4 ma mniej mocy
zadam pytanie ponownie- czy to będzie Twoje pierwsze auto, bo jesli tak to 1,4 i tak Ci wystarczy.
wolałbym 1.6 8v z przebiegiem 250tys po remoncie silnika niż te 1.4
a ja nie bo silnik to nie wszystko a 250 tysięcy w megi to już dosyc duzy przebieg i pokaźne zużycie poszczególnych podzespołów...
megan ma styl i nie zasługuje na nędzny motor 1.4
niestety podczas wyboru auta nie można się kierowac emocjami i punktem widzenia że jak auto jest ładne to i musi byc szybkie..sam mam 1.6 16v, ale musze powiedziec że gdybym stawiał na ekonomikę to bym się rozglądał za 1.4 , tymbardziej że kolega nie jest zainteresowany wkładaniem LPG.
auto jest bardsziej dynamiczne przy czym odrobine mniej spala

rozumiem że miałes na mysli "więcej"

i jeszcze eco jakieś
brzmi to jak byś uważał że silnik 1,4 eco to samo zło i nalezy go omijac z daleka (ciekawe co na to posiadacze meganek z tym silnikiem????) :roll: , biorąc chyba tylko i wyłącznie jego gorsze, niż w przypadku 1.6 8v osiagi a nie patrząc na oszczędności płynace z posiadania takiego silnika względem 1.6 8v (i bynajmniej nie mówię tu tylko i wyłącznie o konsumpcji paliwa).

tak ze widzisz kolego-wybór nalezy do Ciebie, ale jesli chcesz coś czym możesz przycisnąc i co rozleci Ci się po paru tysiącach km to wybierz astre gsi albo golfa gti :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam pytanie ponownie- czy to będzie Twoje pierwsze auto

Nie bedzie to moje pierwsze auto (3)

250 tysięcy w megi to już dosyc duzy przebieg i pokaźne zużycie poszczególnych podzespołów...

Ta meganka ma 146, udokumentowane do 137(maj 2007) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4317697 a nie 250tys

auto jest bardsziej dynamiczne przy czym odrobine mniej spala

 

rozumiem że miałes na mysli "więcej"

dlaczego myslisz ze jezeli jest wiekszy silnik to odrazu wiecej spali.Miałem fiata brawa 1.6 i palił on mniej od 1.4 kolegi.Przelicz sobie mase do mocy i wyjdzie ci adekwatnie ze 1.4 spali wiecej.Jesli sadzisz ze 1.4 spali mniej przedstaw róznice w spalaniu miedzy 1.4-1.6 miasto,trasa.Chetnie podyskutujemy.W teori jest inaczej niz w praktyce

 

przed nacisnięciem "wyslij" przeczytaj co napisałeś i sam popraw

na forum można pisać z polską czcionką - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno może to napisałem :) ale nie ma co się obrażać ;-) spalanie jest na podobnym poziomie, osiągi znacznie lepsze w 1.6, a jeśli kolega zdecyduje się zagazować swoją megi to 1.6 spali mu mniej gazu niż 1.4. ot tyle w temacie :)

 

pytałeś o spalanie, ja nie wiem ile bierze benzyny ale jeśli moja w trasie potrafi spalić 6.5l gazu to benzyny zapewne też pali niewiele..

 

w zasadzie silnik obojętnie jaki byle był w 100% SPRAWNY,, uważam też że jest w megi dużo wiecej innych spraw, którym należy się przyglądnąć przed zakupem.. stan karoserii, belki, itd..

 

pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!