Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek mocy silnika plus problemy z odpalani


przemo_st

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

5 miesięcy temu kupiłem Megi 1.9 dti 98 km z 99 r. Początkowo wszystko było ok,do momentu pojawienia się niskich temperatur. Pojawiły się problemy z odpalaniem-zwłaszcza na zimnym silniku.Procedura rozruchu wygląda teraz tak-kręce raz lub dwa,zaglądam pod maskę-pompuję gruchę i odpala bez problemu.Co może być przyczyną?U mechanika założono mi inną obudowę filtra-bez zmian.Podobnie jak wymiana gruszki na inną.Wymieniłem też świece-dalej to samo.Na skanerze w serwisie nie pokazuje żadnych błędów jeśli idzie o wtryski.Pokazuje za to trwałą usterkę przepływomierza. Co do mocy silnika-nie przyspiesza jak trzeba-wiem bo porównywałem z inną megi. Turbina świszcze , silnik pracuje równo etc. Po prostu brakuje jakby 10-15 km. Wracając do przepływomierza - odpiąłem go sugerując się opiniami forumowymi,ale w jeździe testowej bez, auto jeździ tak jak wcześniej.Bardzo ciekawą rzecz zaobserwowałem wczoraj-zaparkowałem auto na stromej górce-przód auta znajdował się sporo wyżej niż tył.W trakcie jazdy po odpaleniu moc wróciła! Dało się WYRAŹNIE odczuć wzrost mocy.Ktoś ma pomysł na to,co może być przyczyną?Dodam,że przy tankowaniu pod korek-na wskaźniku paliwa nie pokazuje maksimum,ale jakby pół,całą kreskę mniej-coś nie tak z pływakiem?A może trzeba wyczyścić bak?Sam już nie wiem...Auto ma zrobione 110 tys. kilometrów.

 

[ Dodano: 2008-02-11, 10:55 ]

Dodam,że autko pali normalnie raczej.7.5 litra w mieście przy nielekkiej stopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lub wode" -nie rozumiem? Filtr paliwa i oleju plus olej był wymieniany przy 97 tys. Będę teraz wymieniał olej plus filtry paliwa więc zobaczymy.Jakieś inne sugestie?Niech ktoś pomoże:)

 

[ Dodano: 2008-02-11, 11:43 ]

AAA,już czaję:) Chyba się umówię na jakieś czyszczenie-ciekawe jakie koszta :(

 

[ Dodano: 2008-02-11, 13:33 ]

Dodam jeszcze,że podczas kręcenia rozrusznikiem dziwnie skacze wskazówka od obrotomierza-tak jakbym wciskał gaz na luzie-znajomy mechanik powiedzial mi,że to wina np.tego że kiedyś mógł być odpalany z kabli i coś mogło pójść w desce rozdzielczej-stąd te wskazania.Podbijam temat bo ważne dla mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!