Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana uszczelki pod głowicą


redrenata

Rekomendowane odpowiedzi

Nie smaruj żadnym silikonem bo i tak go wyciśnie i będziesz miał kawałki w układzie. Co do dokręcania głowicy do napisałem ci w poprzednim poście. Ja robiłem wszystko tak samo jak w "sam naprawiam", ale na koniec dokręciłem wszystkie śruby z taką samą siłą. Nie miałem profesjonalnego kątomierza więc robiłem na oko. Zaczynałem od 50 nm na kluczu i po kolei każdą śrubę zgodnie z kolejnością dokręcania. Potem 55, 60 i 65 nm, niektóre śruby jeszcze minimalnie się dokręciły przy 55 i 60nm. Dopiero przy 65 nm wszystkie na kluczu minimalnie się ruszyły i klucz odbił. Kolega z forum wymieniał uszczelkę w tym samym czasie co ja i dokręcił na 75 nm i też jest ok.

Prosze o oglądnięcie fotek i wypowiedzenie się na temat odbarwienia zaworów?

Nie jeździsz czasem na Lotosie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździsz czasem na Lotosie?

Właśnie nie wiem, mam ten samochód od miesiąca i teraz będę dopiero wymieniał olej ! jaki olej polecacie?

A i pytanie na jednym tłoku jest nagar tym od strony koła wałka rozrządu, reszta tłoków zero śladów nagaru :P więc czemu tylko jeden tłok ma nagar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do firmy w koszalinie zajmującej się głowicami i powiedział mi, że planowanie 70 zł i szlifowanie zaworu 20 zł sztuka. Jak mi czas pozwoli, sprawdzę zawory bo wszystkich pewnie nie muszę szlifować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Co do zaworów jest jedna zasada.Jeżeli są rozpięte to na pewno trzeba wyczyścić i dotrzeć nie ma takiej opcji żeby rozpięty zawór spiąć z powrotem bez docierania.Natomiast co do fotoreportażu z wymiany uszczelki to za niedługo będę robił swój silnik tzn remont głowicy wymiana pierścieni i panewek przynajmniej korbowodowych to postaram się wrzucić taki kolorowy opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!