Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.6 RT umarł... Pomocy


deephouse

Rekomendowane odpowiedzi

patrzcie co znalazlem:

 

odpalanie staga300 na gazie

 

zwłaszcza to:

 

"Na wyłączonym zaplonie przyciskach przycisk na centralce i trzymajac go przekrecasz stacyjke, dioda na centralce powinna zaswiecic sie na stale, i odpalsz auto. Do momentu zgaszenia auta po takim odpaleniu nie masz mozliwosci przelaczyc auta na Pb, po zgaszeniu wszytko wracla do normy, czyli start na pb i przelaczenie na lpg po nagrzniu parownika."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... jutro sprawdze jak to wyglada w praktyce na zimnym silniku.

 

[ Dodano: 2008-02-15, 14:29 ]

Panowie auto nie pali rowniez na gazie! Faktycznie zapala sie dioda na stale, tak napisalem w poscie wyzej, ale na tym koniec, kreci tak samo jak na benzynie, i nie odpala. Moze cos kurde z zaplonem? :-/ Swiece zmienialem 3 miesiace temu na ngk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taki temat. Auto stoi u elektro-mechanika. Powiedzieli ze pompka jest zepsuta bankowo. Krzykneli za nowa pompe 350zl i 150zl za wymiane. Powiedzialem ze przywioze im pompke ktora sam kupie. Kupilem dzisiaj za 150zl nowa z gwarancja na rok. Teraz taka sprawa: wydaje mi sie ze chca za duzo za wymiane pompki. Nalezy rowniez dodac ze chca juz ode mnie 80zl za podlaczenie do kompa, ktore nie wiem w sumie po co zrobili. Powiedzieli ze jakis jeden maly blad znalazlo ktory latwo sie usunal. Wychodzi na to ze usuniecie usterki bedzie mnie kosztowalo razem 230zl! Czy to nie za duzo przypadkiem? Powinienem sie klocic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja we wrocku zmuszony kiedyś byłem założyć inne opony(całe szczęście że miałem 2 komplet gum w bagażniku) i koleś wziął ode mnie po 60zł za koło z wyważeniem stare gumy chciałem zostawić u niego to zażyczył sobie po 10zł od szt banał nie? więc co do twoich cen się nie dziwię ale na bank zrobiłbyś to taniej, ale nie we wrocławiu zapytaj się kolesia co to był za błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzykneli za nowa pompe 350zl i 150zl za wymiane

Sluchaj sama operacja wymiany pompy paliwa nie jest trudna. Kilka dni temu wymienialem u kolegi co prawda w ibize ale... Pompa znajduje sie pod siedzeniem z tylu z prawej strony. Sprawa zawiera sie w odlaczeniu przewodow, odkreceniu pompy i wyciagniecia jej ze zbiornika. Co prawda nie wiem czy w megance nei trzeba pozniej uwzglednic takiej operacji w komputerze ale wydaje mi sie ze nie.

Dlatego jesli masz troche czasu i checi proponowalbym ci pobawic sie z tym samemu. zawsze to 150zl w kieszeni.

 

BTW. w weekend jestem w wroclawiu wiec jesli robilbys to samemu i mial jakis problem moge sprobowac cos pomoc na ile starczy mi wiedzy i doswiadczenia :(

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa zostala wymieniona w czwartek. Zaplacilem 150 za wymiane i 80 za podlaczenie do kompa wczesniej. Do tego doliczyli jakies wezyki 20zl. Oczywiscie trzeba jeszcze dodac koszt pompy - 155, przysluga holownicza do mechanika - 20zl. Razem daje 425... Doszlo jeszcze oc i przeglad w tym miesiacu, i pozbylem sie wszystkich rezerw finansowych :-/ A tu jeszcze tyle do roboty przy megi.. Przewody zaplonowe nawalaja albo cewka, zawieszenie, rdza.. Masakra jednym slowem. Mam w planach wyjechac na wakacje, zarobic, wrocic i kupic focusa z 2000 roku bo to auto do szalu mnie juz doprowadza :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!