Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic low cost benzyna poszukiwany


Dman666

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

jestem tu nowy a jednak stary, bo okazalo sie ze kiedys mialem juz konto tylko z niego nie korzystalem. ;-)

Oto moja story (postaram sie krotko):

Auto dziewczyny odmawia posluszenstwa, zapadla "diecezja" o zmianie na cos co:

-nie stanie na drodze (bo aktualne tak ma)

-nie wylaczy sie przy wyprzedzaniu tira (bo aktualne tak ma)

-daje przyjemnosc z jazdy (bo aktualne z w.w. powodow juz nie daje)

 

Wybor padl na scenic II ph 1 (a bo jak tanie wino-tanie i dobre....podobno).

Zaczalem czytac te wszystkie uwagi z fotek i naprawde chyle czola nad mnogoscia wariantow jakie renault potrafilo wypuscic dla tej wersji auta (kierownica skora, welur fotele albo odwrotnie ;-) )

Ogolnie bylem do tej pory na nie jesli chodzi o auta na F (mialem epizod z r. Modus), ale czego sie nie robi dla milosci ;-)..zartuje...

 

Target jest taki:

-cena ok 13k (moze byc ciut mniej jak do rejestracji)

-oryginalny lakier, bez korozji (musi byc)-jesli uszkodzone to tylko plastiki (przod, blotniki zderzak)

-plastiki kabiny (deski)i ich stan zadowalajacy (wytarcia do "zywego" dyskwalifikuja)

-klimatyzacja na chodzie(fajnie by bylo miec klimatronic ale bez przesady)

-kierownica skorzana (guma przy 10 letnim wyglada passe ;-) ale sie nie upieram)

-chlew tapicerki wykluczony (szczegolnie kierowcy)

-silnik 1.6 benzyna (ew. 2.0 ale ni przy tych pienadzach raczej0

-4 szyby "prundy"

-przebieg jest sprawa drugorzedna-liczy sie stan ogolny i sprawnosc auta

Moze w zwiazku z w.w. szukam niemozliwego, ale moze napiszcie mi, ze jestem jakims fantasta ;-)

 

Pytania:

 

1. Jak rozpoznajecie, ze jest lub nie ma ESP?

2. Czy "wypierdzenie" gabki fotela kierowcy to norma przy przebiegu ok 200k (wiekszosc ma pomarszczona gabke i obicie fotela)

3. Czy nadkola tylne sa dobrze zabezpieczone czy tez sypia sie bo to "norma" (wiekszosc sprzedwcow pisze, ze "Panie, to 10 letnie auto..."

4. Czy obdrapania tapicerki z napulonej wartswy "gumowatej" to norma (konsoli srodkowej, radia, miejsca wkladania karty), bo widzialem jedna sztuke i wyglada to tragicznie...

5. Czy jest poradnik pt "w tym roczniku dawali zanczek z prawej strony a pozniej juz nie za to liswy byly lakierowane itp"

 

Na koniec wisienka. Zerknijcie prosze (kilka fajnych aut zeszlo mi w ciagu ostatniego tygodnia na pniu-nawet nie zdarzylem dojechac-pozadrawiam Pana z Inowroclawia ktory zadzwonil do mnie na 20 km "przed", ze jednak sprzedal po gonitwie przez pol Polski;-):

Mój odnośnik

 

A moze jednak Scenic 1 ? (bezawaryjnosc)

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Skoro kolegi dawno na forum nie było, to wypadałoby przypomnieć sobie regulamin. Tam jasno określono zasady pisowni. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ESP/ASR musi mieć wyłącznik pod kierownicą (na wysokości regulacji pochylenia świateł).

Uważaj jeśli się zaświeca przy starcie silnika, a nie ma wyłącznika - ma włączone tylko to w desce. Ja tak miałem, brak ESP, a przy uruchamianiu się świeciła kontrolka - podjazd do elektryka z CLIPem i wszystko jasne... wyłączyłem kontrolkę aby nie denerowała mnie...

 

I nie wierz w bajki, że te samochody nie miały wyłączników - w niektórych markach mogło nie być, we wszystkich sceniacach 2 są (jeśli mają ESP/ASR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!