Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak "pozbyć" się starego oleju?


Exotic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna mam scenica II i chcę wymienić olej na własną rękę. Nie wiem jak mam stary olej wyssać lub wypompować bo tam jest wszystko zabudowane. Wcześniej nie miałem styczności z takim silnikiem. Jeszcze dodam że jest to 1,9 dCi - nie wiem jaki był olej poprzednio więc co najlepiej zalać?

 

W tematach motoryzacji jestem laikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz plastikową dolną osłone, i na samym dole misy olejowej masz korek, trzeba mieć odpowiedni klucz np. klamkę (kwadrat 8x8 "chyba") i odkręcasz... olej sie leje a w tym czasie możesz wymienić filtr oleju... pewnie masz wlany 5w40 i taki wlej chyba ze masz przebieg powyżej 200-250tyś to mozesz się zastanowić nad 10w40 chociaż nie popieram tego... jednak wiele osób tak robi...

 

pozatym używaj opcji szukaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odkręceniem spustu, rozgrzej porządnie silnik. Olej będzie rzadszy i więcej go wycieknie.

Klamka jako klucz do korka średnio nieraz się sprawdza. Ja jedną ukręciłem i od tego czasu juz dałem sobie spokój z własnoręcznymi wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie szkoda zachodu z własnoręczną wymianą, szczególnie jeśli tego nigdy nie robiłeś. Możesz mieć problemy z odkręceniem filtra oleju. W tym aucie jest wyjątkowo kiepski dostęp pod maską. Ja to robię u mechanika za 20zł, ma podnośnik, wszystkie narzędzia. Zastanów się nad wymianą uszczelki pod korkiem spustowyn oleju. Na ciepłym silniku olej lepiej zlatuje ale trzeba uważać żeby się nie poparzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście- jak Cie nie bawi samodzielna wymiana oleju to podjedz do mechanika.Opaska do odkręcenia filtra ok.10 zeta a klucz w miare dobry 15-20.Klamka się nie sprawdza-słaby materiał.Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze każdy średni warsztat ma w cenie oleju jego wymianę - tak jest w mojej miejscowości. Nie dość, że ceny oleju dobre, to jeszcze nie trzeba rączek brudzić :(. Dochodzi jeszcze kupno klucza do filtrów olejowych, dorobienie lub zakup klucza do korka spustowego, czasem też zdejmowanie osłon silnika. Co poza tym z przepracowanym olejem? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kalkulacji kosztów pierwszą wymianę na pewno przeprowadzę w warsztacie, a później zobaczymy jak to będzie. Dostęp rzeczywiście jest ciężki. A cena to olej + 50zł za robociznę średnio wychodzi (co niby jest gratis :().

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tym polega zonk że niby wymiana gratis ale jest wliczona w cenę oleju który musisz u nich zakupić, najlepiej podzwoń po mechanikach (warsztaty lubią zedrzeć) a olej kup sam. Robociznę napewno znajdziesz taniej, a i oblukasz co i jak pod maską. Taką robotę trudno zchrzanić więc nie trzeba do tego super fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak cieszy samodzielna wymiana oleju bo mam pewność ze jest zrobiona na pewno i zalana dobrym olejem.Przy okazji poogląda się co w trawie piszczy:)Zazwyczaj jak zmieniam to zostawiam na noc zeby sobie wszystko dobrze zleciało:)Mądrość ludowa mówi ze nic nie ma za darmo-warsztaty tez coś muszą zarobić przy okazji...na premie tez.Ot Polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!