Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1,9dCi 120KM vs 130KM różnice


matpio

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie kupowania Meganki z silnikiem 1,9dCi. Obejrzałem prawie dziesięć aut i dwa z nich wydają się być warte kupienia. Dylemat mam następujący:

 

Pierwsza meganka to Megane II ph I 2003 z silnikiem 1,9 dCi w wersji 120KM. Przebieg 178tys. Przebieg jest realny, sprawdzony w ASO.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Druga meganka to Megane II ph II 2006 z silnikiem 1,9dCi w wersji 130KM. Przebieg 220tys również realny sprawdzony w ASO.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Z racji róznicy wieku droższa jest oczywiście druga meganka. Obie są zadbane w środku, po lekkiej stłuczce ale naprawione i jeżdżące.

Mam dylemat czy warto dopłacić kilka tys i mieć auto 3 lata młodsze z nowszym silnikiem w wersji 130KM.

Podobno po 2005 te silniki 1,9 miały jakąs modernizację i nie psują się tak jak wersje 120KM, jednak nie wiem czy tak jest na pewno.

Czy w wersji 130KM występują problemy z wtryskami, turbiną i panewkami?

Doczytałem, że 130KM ma DPF ale nie martwi mnie to, ponieważ przynajmniej 2x w tygodniu robię trasy po 200km także co ma się wypalić to się wypali.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Co możecie mi powiedzieć o tym silniku? Co było w nim zmodernizowane (o ile w ogóle coś było)?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam!

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się domyślam, że egzemplarz poliftowy ma mniej bolączek niż przedliftowy i cieszy mnie to :)

Natomiast co do silnika to ciężko mi znaleźć jakiś artykuł o wersji 130KM po lifcie. Na forum znalazłem tylko tematy o jakiś usterkach a tematów o usterkach 130KM jest mało ponieważ tych silników jest mniej. Tak samo jak mój mechanik mi mówi, że ma dużo aut z silnikiem 1,9dCi bo tych aut jeździ ogromnie dużo i to nie przesądza o tym, że silnik jest zły. Tak samo 1,9tdi. Uchodzą za mniej zawodne niż dCi a w warsztatach też tego stoi pełno ale to też wynika z tego, że większość aut VW ma ten silnik pod maską. Najciężej zawsze znaleźć jakieś konkrety.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!