Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ERR CD i Nie mogę wyjąć magazynka z płytami ze zmieniarki


Rms

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w Scenic II Ph I oryginalne radio i do tego zmieniarkę Alpine (też od Renault) pod siedzeniem kierowcy.

Od pewnego czasu kiedy chcę włączyć płytę ze zmieniarki pojawia się na wyświetlaczu ERR CD3 (numer 3 za pewnie odnosi się do numeru płyty w zmieniarce, ponieważ jak przełączam na płytę 4 to wyświetla ERR CD4).

Nie mogę także wyjąć płyt ze zmieniarki. Jak wciskam przycisk na zmieniarce pod siedzeniem ten do wyciągania to nie chce się wysunąć ta kasetka do której wkłada się płyty (słychać jakby mechanizm pracował ale nie wysówa wysuwa kasety). Podpowiedzcie jak to naprawić.

 

Dodano: 11 sty 2015 - 15:12

Akurat jestem przy temacie radia więc odświeżam przy okazji mojego posta, gdyż temat dalej nie załatwiony. Może ktoś coś tym razem zaradzi? Czekam na podpowiedzi jak wyjąć kasetę z płytami ze zmieniarki. Po wciśnięciu guzika nie wysuwa się??? :(

 

Dodano: 26 lip 2015 - 16:24

Jak wyjąć zmieniarkę CD spod siedzenia kierowcy? Wracam do mojego tematu bo nadal nie emogę wyjąć płyt ze zmieniarki - podpowiedzcie jak wyjąć zmieniarkę? Dziś podjęłem się próby jej wyjęcia (po jej rozkręceniu podobno łatwo usunąć zablokowaną płytę i wszystko zaczyna działać). Dojście jest koszmarne. Jak już wykręciłem śruby trzymające zmieniarkę okazało się, że kabel jest tak krótki, że nie mam jak wyjąć wtyczki aby odpiąć zmieniarkę i ją wyjąć!!! Ręki nie ma jak włożyć. Próbuję od tyłu. Jest małe okienko w okolicach wylotu powietrza (ogrzewanie) na nogi pasażera za kierowcą (po odsunięciu wykładziny). Miejsca i tak mało ale rękę ledwo można włożyć. Nie mogę jedak wypiąć wtyczki wchodzącej do zmieniarki. Wtyczka od góry lekko się już wysuwa ale coś ją blokuje od dołu! Czy ktoś może podpowiedzieć jak ją odpiąć (prawdopodobnie jest jakiś zatrzask ale z uwagi na dojście nic nie widać) lub jak w prostszy sposób wyjąć zmieniarkę? Może jest prostszy sposób, którego nie znam...? Pomóżcie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki plan ale jak zobaczyłem, że pasy idą jeszcze do fotela to odpusciłem z myślą, że może da się mniejszym kosztem... ;) dodatkowo zmieniarka i tak jest jeszcze w zamkniętej plastikowej "kasecie" pod wykładziną, więc wyjmując fotel robi się więcej miejsca w kabinie co oczywiście ułatwia manewry ale zmieniarki i tak jeszcze nie widać. Wszelkie wskazówki nadal miło widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki dla innych osób z tym problemem. Udało mi się wymontować zmieniarkę bez wyciągania fotela ;)

Pociągnąłem trochę mocniej za zmieniarkę tak aby ją wyjąć od przodu spod fotela i ten kabel, który jest do niej podpięty (ten bardzo krótki) wyciągnął się. Użyłem jednak trochę siły ale z wyczuciem. Myślałem, że może urwał się gdzieś na innej kostce pod podłogą ale najwidoczniej wyciągnął sie tylko lub może puścił na jakiejś obejmie gdzieś "w przepastnej głębi" pod fotelem bo zasilanie działało. Kabel wysunął się może ok. 5 cm ale to już wystarczyło do odpięcia wtyczki.

Wtyczka to osobny temat. Od dołu jest zabezpieczona zatrzaskiem, który uwolni wtyczkę jak się jego końcówkę (która wystaje) uniesie DO GÓRY. To akurat ważne bo w przypadku jej wypinania od tyłu czyli z za fotela nie widać tego dolnego zatrzasku. Jeśli ktoś tam zmieści rękę to na przyszłość będzie wiedział, że ten mały ruchomy plastik pod wtyczką trzeba będzie nacisnąć do góry bo sprawia wrażenie jakby się ruszał w każdym kierunku a że tego nie widać to jest kłopot. Do tego ciasno strasznie tam jest. Gdyby go zaprojektowali od góry to było by wszystko widoczne, eeech ci projektanci i inżynierowie, czasem się nie popisują logiką... .

 

Dodano: 27 lip 2015 - 21:39

Płytę też udało się wyjąć. W moim przypadku (mam zmieniarkę Alpina Renault z kasetą na 6 płyt CD) odkręciłem obudowę i delikatnie śrubokrętem rozruszałem płytę wraz z prowadnicą, która najprawdopodobniej przywarła do mechanizmu utrzymującego go przy laserze. Jak już prowadnice zabierające płytę do magazynka się rozruszały to podpiąłem wtyczkę z zasilaniem w aucie i mechanizm zaskoczył prawidłowo. Prawdopodobnie coś się lekko zablokowało i płyta nie mogła wrócić do magazynka ani zostać odczytana ani zmienić się z inną. Sprawa bagatelna i bez kosztowa natomiast demontaż zmieniarki to koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ok ja też już po 'naprawie' zmieniarki. Dostęp fatalny ale da radę  bez wyciągania fotela. Kabel od tej wtyczki śmiało można ciągnąć oczywiście  z wyczuciem - jest on gdzieś  z tyłu przyklejony taśmą papierową, która się rozrywa. Najwięcej czasu  schodzi przy odkręcaniu zmieniarki - mało miejsca na ruch kluczami.

Edytowane przez hajer_mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!