Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działające kierunkowskazy po zwarciu


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś montowałem centralny zamek i ostatnią czynnością jaką miałem wykonać było podłączenie sie pod kierunkowskazy. Wymyśliłem sobie że podłącze sie pod włącznik na konsoli. Po podłączeniu kabli wszystko chodziło ale jak włączyłem zapłon to zaczęły mrugać kierunki. Myślałem że zostawiłem przełączoną dźwigienkę i ją ruszyłem ale kierunki dalej migały.

Zgasiłem zapłon i odłączyłem moje kable od centralnego ale teraz kierunkowskazy nie działają wcale. Żadnej reakcji po przełączeniu dźwigienki.

Światła awaryjne działają bez problemu.

Sprawdziłem bezpieczniki a dokładniej dowiedziałem sie że jest wspólny dla awaryjnych i kierunków ale był ok również sprawdziłem przełącznik zespolony ale jest sprawny.

Podejrzewam że mogłem spalić przekaźnik ale nie wiem który to jest. Czy ten sam co do awaryjnych czy jest osobny?

proszę o pomoc

może wasze propozycje co po kolei mam sprawdzać

[Proszę nie nadużywać klawisza ENTER :(] -Robak

 

[ Dodano: 2008-02-16, 22:55 ]

kierunki uruchomione ale można powiedzieć że trochę w domowy sposób.

pod zielony przewód od przekaźnika podłączyłem osobne zasilanie i działają. przekaźnik okazał się cały. po wizycie w sklepie elektronicznym i rozebraniu go okazało się że to jest tylko elektroniczny przerywacz. jeżeli będziecie mieli z nim problemy to w elektroniku kupicie go za 7zł a w sklepach moto krzyczą 30-40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Mam problem z kierunkowskazami, które nie działają gdy przełączam lewo/prawo, ale awaryjne działają. Bezpieczniki są ok. Proszę o doradztwo - sugestie.

 

z góry dzięki

 

Przeniosłem do istniejącego. Kolejnym razem przed założeniem nowego tematu skorzystaj z opcji <czerwona> - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacus88, Tak więc na początku masz do sprawdzenia przełącznik zespolony. Potem przerywacz czy dochodzi do niego napięcie. Jeżeli nie możesz to przerobić tak jak ja lub poszukać dalej bezpieczników. Ja po tylu miesiącach od tej awarii zastanawiam się czy nie znajdę ich na podszybiu a póki co kierunkowskazy działają tak jak wykombinowałem w lutym <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!