Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam auto od dwóch miesięcy, przebieg 70 000km, na zimę chce wszystko powymieniać. Filtr jest z podgrzewaczem czy jest zamiennik inny od fabrycznego. Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A czy te filtry podejdą pod Megane 3 1,5dCi 85KM 2010 rok Hatchback?

 

http://allegro.pl/filtr-paliwa-pp-988-2-renault-megane-iii-08-i4895086325.html

http://allegro.pl/renault-megane-iii-08-1-5dci-1-9-dci-filtr-paliwa-i4919151499.html

http://allegro.pl/filtr-paliwa-fluence-megane-scenic-iii-dci-pp988-2-i4926400488.html

 

Który z nich jest najlepszy? Ten ostatni za niecałe 50pln przypuszczam że nic nie wart, potem dwa: filtron i jakaś inna firma...

Polećcie coś :)

p.s.

przy wymianie wymieniam sam filtr czy dodatkowo podgrzewacz paliwa?

I czy przy wymianie filtra mogę się posiłkować tym filmikiem:

Czy w Megane jest to inaczej rozwiązane?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, filtr wymieniony. Przypomnę że mam Megane 1.5dCi 85KM 2010 rok.

 

Ja to zrobiłem tak:

 

- odkręć prawą lampe (ta od strony pasażera)

- odkręć prawe koło

- odkręć prawe nadkole (te czarne przy kole: 2x śruba 10 + 1 duża czarna zaciskowa/zaślepka)

- odchyl nadkole tak abyś miał dostęp do filtra

- odkręć śrubkę od osłony filtra ( śruba 10)

- od góry (przy lampie) odłącz kabel z podgrzewacza oraz dwa przewody. Przewody odłączasz tak, że na dole trzeba ścisnąć mocno zatrzaski które je trzymają (biały a drugi zielony). Tutaj ważny moment. Na pompie będziesz miał narysowane dwie strzałki (wlot i wylot). Zobacz i zapamiętaj który kabel gdzie jest. U mnie biały był przy wylocie (strzałka w kierunku OD kabla) a zielony na wlocie (strzałka w kierunku kabla). Wtyczka od podgrzewacza także od strony białego wylotu (ważne bo potem będziesz miał skręcone przewody). Po odłączeniu kabli może się wylać trochę ropy.

- wyjmij dołem (przez nadkole) filtr

 

UWAGA BO FILTR JEST PEŁEN ROPY

 

- odkręć uważnie dolną zaślepkę i przelej ropę do jakiegoś zbiornika

- odkręć torx z podgrzewacza (to ten na górze - 1x torx) i wyjmij go (podgrzewacz - ta czarna 'zaślepka' jest na wcisk)

- przykręć dolną zaślepkę do nowego filtra

- wciśnij podgrzewacz (pamiętaj aby wtyczka była skierowana w dobrą stronę!) i przykręć TORX. Na tym etapie nie zdejmujesz jeszcze zaślepek na przewody/kable

- włóż od strony nadkola filtr paliwa i podłącz wtyczkę

- zdejmij pierwszą z zaślepek (u mnie akurat były czerwone) i wciśnij przewód (tym razem sam wskoczy, nie trzeba naciskać zatrzasków - pamiętaj o stronach, jeden to wlot, drugi wylot)

- zdejmij drugą zaślepkę i włóż drugi z przewodów (tym razem sam wskoczy, nie trzeba naciskać zatrzasków - pamiętaj o stronach, jeden to wlot, drugi wylot)

- przy pomocy pompki (taka czarna obok wlewu do spryskiwacza) napompuj paliw do filtra. Pompujesz aż pompka nie zrobi się twarda. Gdy już będzie gotowe idź i odpal auto aby sprawdzić że wszystko jest OK.

- przystąp do skręcania wszystkiego

 

mnie to zajęło jakieś 40-50 minut

 

p.s.

film z postu powyżej gdzie facet pokazuje filtr w swoim sceniku jest jak najbardziej OK. U nas wygląda to tak samo

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No przecież masz na stronie Filtrona napisane więc w czym porblem aby sprawdzić?

Może kup Krafta bo jest jeszcze tańszy....

A jakieś konkrety co do niskiej jakości filtrona? Czy tylko obiegowe opinie kogoś kto kiedyś gdzieś słyszał podobnie jak z opiniami na temat francuskich aut :-) filtron jest montowany w USA na pierwszy montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem filtrona i zmienię przy okazji wymiany opon na letnie, ale i tak zakładam wymianę filtra co 2 wymianę oleju tj. Co 30 tys.a nie tak jak producent podaje co 60...ja jedyne co słyszałem negatywnie lub nie o filtronie to to że niektóre filtry mają nieco gęstszy materiał filtrujący co akurat mi nie przeszkadza bo i tak wymieniam je częściej niż się powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!