Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaz do Megane 1.6 8v


michal136

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno stałem sie posiadaczem Renault Megane 1.6 8v 1996, z auta jestem bardzo zadowolony, lecz jako student potrzebuje auta żeby dojeżdzać na zajęcia i chciałbym zamontować sobie gaz, ponieważ nie stać mnie na jezdzenie na benzynie, mój kolega założył jakiś rok temu w swoim aucie gaz nie wiem czy 1 czy 2 generacji za około 700-900 zł i z tego co mówi jest zadowony, ale jako całowicie zielony w temacie chcialbym się dowiedzieć czy jest sens zakładać gaz 1 lub 2 gen do tej meganki, czy lepiej sobie dać sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno stałem sie posiadaczem Renault Megane 1.6 8v 1996, z auta jestem bardzo zadowolony, lecz jako student potrzebuje auta żeby dojeżdzać na zajęcia i chciałbym zamontować sobie gaz, ponieważ nie stać mnie na jezdzenie na benzynie, mój kolega założył jakiś rok temu w swoim aucie gaz nie wiem czy 1 czy 2 generacji za około 700-900 zł i z tego co mówi jest zadowony, ale jako całowicie zielony w temacie chcialbym się dowiedzieć czy jest sens zakładać gaz 1 lub 2 gen do tej meganki, czy lepiej sobie dać sobie z tym spokój.

Ja mam podobną - 1996, 1,6 8v 55 kW, od 2005 (jeszcze przez poprzedniego właściciela) ma założoną instalację I/II gen. Używam jej od 2,5 roku, w tym czasie zrobiłem ok 80 tys km - w tej chwili na liczniku ma 303 tys km. Spalanie ok 8 l LPG /100 km. Poza normalnymi awariami i zużyciami eksploatacyjnymi nie mam z nią problemów. Zakładaj II gen i jeździj, choć oczywiście lepiej byłoby dać sekwencję ( IV gen) ale to już większy koszt.

 

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Bajki waść opowiadasz. Mój silnik na II gen ma przejechane ponad 200 tys km i jakoś nie ma ochoty wyzionąć ducha.

 

PZDR

Mariusz

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć 2 generacje ale silnik tego nie przeżyje i dość szybko wyzionie ducha, więc lepiej dać 2tyś w dobry LPG czy 2tyś w remont silnika?

Sam już nie wiem co robić może tu bardziej chodzi że ktoś zrobił dobrze ten gaz, a nie której gen.? ale mówisz ze za 2 tyś zrobie już dobry LPG rozumiem że mówisz o sekwencji ?

Edytowane przez michal136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki sam silnik jak ty, założona była instalacja II generacji, już ją taką kupiłem z przebiegiem 165 tys. ja przelatałem do 275 tys. teraz koleżanka jeździ i już przekroczyła 300 tys. tak że II generacja jest ok jak do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz się cieszyć z jazdy autkiem, mieć minimalne straty mocy oraz fajne spalanie, to tylko sekwencja...gdybyś był z moich okolic, to bym Cię nakierował na dobrego gaziarza, ale jak jest tam u Ciebie to nie wiem...

 

jedyne co gdzieś tam kojarzę, to Multiserwis w Mielcu, tam chłopaki robią [cenzura] robotę jeśli chodzi o zakładanie gazu

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podjechaniem do Mielca nie byłoby problemu, tylko z tego co patrzę to tam montują tylko sekwencje nie wiem jakie koszta, jeśli w przedziale do niecałych 2000 zł to byłaby realna ta instalacja :) napisałem wiadomość zobaczymy co odpowiedzą i dam znać.

 

Dodano: 30 wrz 2014 - 16:45

Witam juz wiem ze sekwencja nie wchodzi w gre ponad 2000zl do 18 letniego auta myśle ze bez sensu wkładać prawie przekracza wartość auta tak wiec zastanawiałbym sie jak juz nad dobra drugą gen. gazu, jeśli faktycznie to sie sprawdzą w tym aucie jak mówił kolega wyżej, jeśli ktos zna jakiegos dobrego gazownika albo firmę która znajduje sie tym na Podkarpaciu bardzo prosiłbym o namiary.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Kolego Michal136 nie usuwamy wpisów moderatorów. I za usunięcie masz pasek przyznany. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali mi tak :

Proponujemy do Megane 1.6

 

sterownik TECH 224

wtryskiwacze AC W02

reduktor AC R02

butla toroidalna w miejsce koła

przewody FARO (nie miedź)

filtr Certools F779C Glass Fiber

całość z montażem zgodnym ze sztuką i strojeniem na AFR/OBDII 2600pln

 

Wielkie dzięki za pomoc Piter szkoda że taka odległość do wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!