Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na zimnym odpala idealnie, na rozgrzanym gorzej.


mr_kamil1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! To mój pierwszy post na tym forum więc dzień dobry!

 

Kiedyś posiadałem parę renault, potem była przerwa i znowu renault, tym razem meganka ii z silnikiem 1,9 dci. Generalnie auto jest w dobrym stanie, bardzo zadbane, na 100% bezwypadkowe i z prawdopodobnie oryginalnym przebiegiem:)

Chciałem się Was dopytać jak odpalają Wasze meganki. Starałem się znaleźć info na forum, ale nigdzie nie było przypadku podobnego do mojego, niemniej jednak jeśli przeoczyłem, to proszę o wskazanie.

Objawy:

1. Na zimnym silniku odpala praktycznie natychmiast, nie trzęsie silnikiem oraz nie ma żadnych niepokojących objawów.

2. Na ciepłym silniku odpala także normalnie.

3. Gdy silnik ma temperaturę pracy i zgasimy go dosłownie na 30 sekund, np. w trasie, to musi chwilkę dłużej kręcić, tak jakby nie zaskakiwał idealnie od razu na 4 cylindry. Jeśli by poczekać parę minut dłużej (5-10 min maks wyłączony silnik), znowu odpala normalnie.

 

To tule jeśli chodzi o jedyną niepokojącą mnie rzecz, a teraz dwa pytania:

- czy jest w Poznaniu jakiś forumowicz posiadający clipa?

- czy poduszka silnika prawa oryginał to sasic? (ewentualnie czy ktoś użytkuje sasica i może się wypowiedzieć?)

- miały być dwa pytania, ale teraz naszło mnie jeszcze jedno- czy istnieje możliwość manualnego sterowania włączeniem rozrusznika? Tak abym miał wpływ na długość czasu kręcenia?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miały być dwa pytania, ale teraz naszło mnie jeszcze jedno- czy istnieje możliwość manualnego sterowania włączeniem rozrusznika?

rozrusznik i tak sobie zakręci ile mu trzeba komputer rozłącza, ale jakbyś chciał palić manualnie tzn. trzymać wciśnięty guzik, to musisz ułamać jeden jupek plastikowy w czytniku :D wtedy będzie manual, przeważnie jak on się złamie wtedy musimy odpalać manualnie tzn. trzymać wciśnięty guzik ażeby zaczął kręcić rozrusznikiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!