Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zgrzyty w skrzyni podczas zmiany biegu 1,9dCi


matpio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Moje auto to 2006 Megane 1,9dCi 130KM. Ostatnio zauważyłem w moim aucie taką sprawę: podczas zmiany z 1 na 2 oraz z 2 na 3 czasami jest wyczuwalny zgrzyt w skrzyni biegów. Owy zgrzyt jest wyczuwalny tylko na gałce skrzyni biegów i nie występuje regularnie. Występuje tylko przy zmianie z biegu niższego na wyższy. Przy redukcji nie ma tego zjawiska. Przy wrzucaniu 2 lub 3 biegu (czasami) wyczuwalne są "dwa położenia" podczas wrzucania biegu. Dwa położenia rozumiem przez dwa opory stawiane przez skrzynię. Pierwsze położenie (do pierwszego oporu) wchodzi gładko, jednak wtedy nie jest zapięty do końca bieg. Żeby go wrzucić poprawnie trzeba lewarek przyciągnąć ciut mocniej. W tym momencie wchodzi bieg i czasami wyczuwalny jest lekki zgrzyt. Jakby łączyć dwa koła zębate kręcące się z innymi prędkościami. Zgrzyt jest niewielki i w niczym nie przeszkadza. Występuje on losowo, ale tylko przy zmianie biegu "w górę". W momencie gdy bieg wchodzi bez zgrzytu nie ma tego efektu "dwóch położeń". Bieg po prostu wchodzi.

 

Czy to sprzęgło do końca nie wysprzęgla? Czy jakaś usterka skrzyni? Jesteście w stanie postawić diagnozę?

Edytowane przez matpio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostanio pompkę sprzegła i przy okazji miałem dostęp do wybieraków na skrzyni ( po wyjęciu skrzynki akumulatora) okazało się że na wybieraku z żeliwnym obciążnikiem jest taki luz że obijał już obudowę skrzyni biegów. Luz powodował wydłużenie ruchu wrzucenia biegów i problemy wrzucaniem biegów na nierównościach. Spradź ten obciążnik bo on może być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!