Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Temperatura z czujników a praca silnika i osiągi


Don_Pedro_123

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw mały opis tytułem wstępu: Przy jednej z napraw mechanik pomylił się podłączając czujniki i zmienił miejscami wtyczki czujnika zasysanego powietrza i temperatury wody (ta od sterownika silnika). No i zaczęły się kłopoty z odpalaniem silnika i utrzymaniem wolnych obrotów. Ostatecznie wóz trafił do innego serwisu, gdzie wykryto błąd jak również usterkę czujnika temperatury wody - podawała stałą temperaturę ok. 40 stopni. Po wymianie wszystko jest cacy, auto odpala na trącenie, wolne obroty są ustabilizowane, jednakże wóz stracił na dynamice w dolnym zakresie obrotów. W serwisie powiedziano mi, że wszystkie parametry i działanie jest ok, a to, że przed usterką samochód był "żywszy" i bardziej dynamiczny brało się z błędnego odczytu temperatury i związaną z tym pracą na lekkim ssaniu.

 

Teraz przechodzę do sedna i pytanie kieruję do bardziej doświadczonych: czy gdyby zastosować obejście z przełącznikiem, przez który "na życzenie" odłączałoby się czujnik temperatury cieczy chłodzącej, a załączało rezystor o wartości odpowiadającej nierozgrzanemu silnikowi (np. dla 40 stopni to 1315-1600 omów), to czy praca silnika nie byłaby bardziej dynamiczna? A może większy sens jest podać na sterownik odczyt zimnego powietrza? Teoretycznie sterownik otrzymywałby odczyt, że konieczny jest tryb ssania i co za tym idzie podawałby bogatszą mieszankę. Jak widzicie sens i szansę powodzenia takiego działania?

Bardzo jestem ciekaw Waszych przemyśleń w tym temacie.

Edytowane przez Don_Pedro_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!