Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dzień dobry i prośba o ogólne porady.


kloonej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Jestem tu nowy więc pozwólcie: pierwsza kolejka dla wszystkich, na mój koszt <piwko> <piwko> <piwko>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Doświadczenie mam z motoryzacją nikłe, znać - znam się na tym nie bardziej niż laik - staram się pozyskiwać wiedzę, ale kiedy w dzieciństwie wszyscy zbierali auta z Turbówek ja interesowałem się raczej żołnierzykami. Teraz odcinam kupony ;P ( w MONie i tak nie pracuję, a na samochodach wszyscy robią mnie w bambuko ;) )

<><><><><><><><><><>><><><><>

Mam dwuletnią niespełna historię prowadzenia pojazdów z napędem silnikowym, więc okres kupowania samochodu jest dla mnie wyjątkowo trudny. Do tej pory prowadziłem przez półtora roku Sienę 1.4 z 1997 roku. Auto kupowane z intencją wdrożenia się w arkana jazdy, więc specjalnie nie przykładałem wagi do wielu rzeczy. Okazuje się, że Siena nie skończyła na drzewie, nie zajeździłem skrzyni, sprzęgła etc. Padł rozrząd (20kkm po wymianie! - ale mniejsza z tym). Uczciwie dojechała do swoich ostatnich dni.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jednak teraz chciałbym coś bardziej "dobranego", pieniędzy mam jak na lekarstwo, muszę z zakupem zmieścić się 3000zł (plus odłożone jakieś 500zł na pierwszy miesiąc, dwa). Do wożenia mam żonę i dziecko 3 letnie, więc roboty dla samochodu jest sporo. W mieście praca - dom, a także lekarze, żłobki, babcie, sklepy - codziennie jakiś oryginalny kurs do zrobienia, jak to przy dziecku. Poza miastem też sporo roboty, często robimy trasę do rodziny żony Łódź - Poznań, a także sam odwiedzam Warszawę i inne dalekie regiony Polski. Rodzinny portfel choruje na chroniczną anoreksję, więc kasa na naprawy z reguły znajduje się, ale z bólem w innych rejonach operacyjnych.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jestem spokojnym kierowcą (jeśli osiągnę na autostradzie 120-130km/h przy względnym spalaniu i obciążeniu motoru to będę kontent) więc moim celem jest motor 1.4, koniecznie z LPG. Chciałbym sedana, ale jest mały wybór, a na prawdę zależy mi żeby wybrać perełkę na miarę moich możliwości. Zatem: kończąc tą tyradę, pragnę zadać kilka pytań:

<><><><><><><><><><>><><><><>

1. Czy Renault to dla mnie dobry wybór, przekrój części zamiennych na allegro raczej nie wskazuje na niską półkę cenową?

1a. Czy Megane I to samochód dla nas (up)

2. Dużo się pisze o awaryjności, ale czy z tą awaryjnością to nie jest tak, że przez tych dajmy na to 16 lat wady powychodziły i przestały dokuczać w takim przeciętnie używanym samochodzie? Czy raczej konstrukcyjnie są Megane`ki słabe i będą się psuć ilekroć będą naprawiane?

3. Czy taki motor 1.4 dobrze pracuje z gazem? Czytałem mieszane opinie, przeważały te pozytywne, ale było tylko ogólnie o silnikach Renault.

4. Na co szczególnie zwracać uwagę w tym modelu przy zakupie, jakieś charakterystyczne miejsca szczególnej uwagi, podzespoły? (wiem o łożyskach szpilkowych z tyłu)

5. Czego wystrzegać się przy zakupie - konkretnie tego modelu (ogólne zasady znam z "legend o sprzedawcach samochodów" i z autopsji).

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dziękuję za poświęconą uwagę i z niecierpliwością czekam na porady.

Jeśli z jakiegoś powodu naruszyłem zasady forum (choć wydaje mi się, że jest okej) to przepraszam najmocniej.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak teraz chciałbym coś bardziej "dobranego", pieniędzy mam jak na lekarstwo, muszę z zakupem zmieścić się 3000zł (plus odłożone jakieś 500zł na pierwszy miesiąc, dwa).

Za taką kasę nie spodziewaj się auta w super stanie. Raczej będzie to skarbonka bez dna. I szybko przeklniesz markę renault. Jak kupisz to musisz mieć na tzw pakiet startowy (rozrząd, olej, hamulce, opony, ubezpieczenie OC, do tego akumulator trzeba teraz doliczyć) czyli co najmniej około 1000zł na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!