Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik chodzi jak traktor


malyrazor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam Scenic z 2005r. z silnikiem 1,9 Dci 120 km. Mam taki problem. Czytałem sporo na forum lecz podobnego przypadku nie znalazłem (może źle szukałem). Po wymianie wszystkich poduszek silnika oraz skrzyni biegów, łącznie ze sworzniami silnie zaczął pracować jak traktor, po przejechaniu kilkuset metrów od wymiany. Na początku wszystko było pięknie i ładnie, żadnych dziwnych drgań. Na biegu jałowym wszystko jest OK lecz po dodaniu gazu wszystko się trzęsie a silnik jakby chciał wyskoczyć. Chodzi strasznie głośno oraz wszystko się trzęsie, jak również słychać mocny dźwięk drgań. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem. Proszę o jakiekolwiek porady co może być przyczyną tego typu pracy silnika.

PS. wszystkie biegi wchodzą normalnie i nie czuć żadnych innych objawów typu strata mocy. Sprzęgło jak i skrzynia chodzą jak przed wymianami. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolega poduszki silnika i skrzyni biegów zastosował? Jeżeli najtańsze zamienniki to nie ma co się dziwić, że drgania silnika przenoszą się na budę auta. Szczególnie nie trwałe i kiepskiej jakości są zamienniki poduszki obok rozrządu. I trzeba kupić oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, poduszka koło rozrządu tylko oryginał a i reszta dobrej firmy to podstawa. Nie piszesz nic jak było przed wymianą, bo jeśli podobnie to może dwu-masowe koło się kończy. Poczytaj o tym na forum - jest wiele wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystkie poduszki zostały wymienione na oryginały. A zaczęło się tak dziać po przejechaniu kilkuset metrów i dodaniu gazu. Dwumas też mi przyszedł do głowy ale raczej biegi by nie wchodziły bez problemu a z biegami jak i z przyspieszanie jest wszystko ok, tylko ten straszny hałas i trzęsienie całym samochodem. Dzieje się tak również na postoju jak się doda gazu.

Czy mogło wypiąć się jakieś zabezpieczenie które trzyma półoś lewą w skrzyni biegów?

 

Dodano: 03 lis 2014 - 08:27

Witam ponownie. Temat uważam za zamknięty. Winowającą okazała się poduszka skrzyni biegów po powrocie do starej wszystkie objawy ustąpiły i obecnie wszystko jest jak należy. Czyli wygląda na to że oryginał nie zawsze jest dobry. Poduszka zostanie oddana na zwrot do sklepu w przyszłości jak drgania się zwiększą być może zostanie wymioniona na inną. Dzięki za chęci pomocy.

Edytowane przez malyrazor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!