Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik poziomowania ksenonów


colli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi czy przedni czujnik, a konkretnie łącznik z wahaczem z np. Laguny będzie pasował do Scenica II. Szukałem na allego i ni ma takiego jak mam ale jest kilka z Laguny, które wyglądają podobnie np. http://allegro.pl/renault-czujnik-poziomowania-swiatel-8200026524-i4760727008.html. Ewentualnie czy ktoś posiadający Scenica może mi zmierzyć długość tego elementu.

Pozdrawiam

 

Dodano: 18 lis 2014 - 21:25

I co nikomu się nie chce połżyć się na chwilę pod autem i zmierzyć dla mnie ten łącznik? Szkoda...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem takiego cięgna i nie znalazłem do kupienia, ostatecznie zdjąłem cięgno z tyłu które mam oryginalne, zmierzyłem, i z twardego drutu dorobiłem łącznik na przód. Nie pamiętam ile to było dokładnie ale od środka oczka do środka oczka coś około 7-8cm. Gdzieś w jakimś temacie na forum tutaj czytałem, że po małej przeróbce pasuje idealnie cięgno gazu z malucha, poszukaj. Aha ja mam Megane HB, a nie Scenica, ale sądzę że w obu jest identyczne ;-)

Edytowane przez cookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@colli - i jak kupiłeś ten on Laguny? Skąd masz info, że pasuje od LII do MII? Chodzi tylko o cięgno czy cały czujnik można przełożyć. Mnie szwankuje czasem elektronika czujnika (raz podaje dobre wskazania, a raz wyskakuje błąd wartości poza zakresem) i poluję już od dłuższego czasu na taki czujnik, a widzę że Laguny o wiele prościej dostać (wynika to zapewne z prostego faktu że lagun z xenonami jest Xrazy więcej niż M z xenonami). Z góry dzięki za info.

 

Dodano: 19 sty 2015 - 02:16

Może ktoś inny wie czy czujnik poziomowania ksenonów z L2 będzie kompatybilny z M2pII (nie samo cięgno, ale cały czujnik)? Z góry dziękuję, za odpowiedź. :-)

Edytowane przez cookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem, że odkopuję temat ale nikt nie napisał a mam ten sam problem w M2 CC PH2 i znalazłem trochę informacji, które dla innych mogą być pomocne.

Również nie mam ramienia łączącego przedni czujnik z zawieszeniem.

Poszperałem w necie i znalazłem rys. w CADzie ramienia z M2 :

cięcie

 

Czyli rozstaw otworów na bolce to 56mm, otwór na bolec to 7.7mm

Szukając dalej znalazłem info że ramię przedniego czujnika poziomowania ksenonów od Espace IV jest takie samo (gość napisał 57mm ale to pewnie błąd pomiarowy).

Popytam jeszcze sprzedawców z allegro, którzy mają czujniki z Laguny jakie mają wymiary te ramiona.

 

Dodatkowo :

 

Wielu ludzi pisze o tym problemie, to ramie często spada zarówno z przodu jak i z tyłu i ktoś go rozwiązał chyba w dobry sposób.

Mianowicie przewiercił ramię i plastikowe kulowe łączniki przy czujniku i wahaczu, następnie założył ramię i przez przewiercone dziury przecisnął cienki drucik i skręcił go. Jak już załatwię sobie to ramię zrobię na pewno tak samo.

 

Plastikowy kulowy łącznik ma numer części : 8200188119, może się komuś przyda.

Ktoś napisał że wg Renault przy każdorazowym zdjęciu ramienia należy wymienić oba te plastikowe kulowe łączniki.

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Czas 24h. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!