Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

świst na zimnym silniku przy przyspieszaniu


kluczos

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zauważyłem ostatnio, że kiedy mi auto stoi jakiś czaas (ok. 2 dni) i jest chłodniej na dworze (tak jak teraz) w czasie jazdy słychać coś jakby świst dochodzący spod maski, który w miarę wzrostu obrotów robi się głośniejszy, natomiast przy zmianie biegów ucisza się. Problem znika po przejechani ok. 1 - 2 km. Dodam, że zaraz po odpaleniu nie słychać tych świstów. Dodam, że to nie jest taki świst jak przy luźnym/starym pasku (w megi I 1.4e świszczał mi pasek to był inny dźwięk), chyba że w tym modelu ten świst tak właśnie wygląda :P

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie pomysły, z góry dzięki. Rozrząd był wymieniany przy 75kkm aktualnie 103kkm, wymienaniy przez poprzedniego właściciela, nie wiem czy wraz z KZFR.

Auto megane ii grandtour 1.6 16v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś pomogę ale jak u siebie co prawda ja mam megi I PHI 1.6 8V wymieniałem rozrząd to jak za bardzo napiąłem pasek rozrządu (brak przyrządu do ustawienia naciągu paska) to świszczał przy wkręcaniu się na obroty od 1000 obr/min i przy schodzeniu z obrotów tak do 1000 obr/min. a poniżej 1000 obr/min była cisza. Więc w końcu napiąłem pasek metodą "starych mechaników" czyli obrót paska o 90° na jego najdłuższym odcinku i wtedy pasek nie jest napięty ani za mocno ani za lekko ;) i teraz megi śmiga aż miło a z rozrządem spokój ( od wymiany przejechane 20000km) ;) Więc może warto było by się przyjrzeć rozrządowi ale niech jeszcze inni się wypowiedzią w temacie :) Na koniec dodam że to jest zupełnie inny świst niż kończący się pasek wielorowkowy :) .

Edytowane przez XxxCinuxxX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!