Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z ABS. Zapala mi sie kontrolka ABS i SERV podczas hamowania ale tylko wtedy gdy obroty silnika spadaja. Przy hamowaniu na biegu problem nie ma miejsca. Podlaczylem auto do komputera i pokazal 3 bledy. Za niskie niepiecie akumulatora i blad i brak sygnalu czujnikow lewych (z tylu i z przodu). Naladowalem akumulator ale problem nie zniknal. Pomierzylem napiecie akumulatora jest 12,5. Alternator laduje z napieciem 14,2 V. Ale co zauwazylem przy spadaniu obrotow spada rowniez napiecie ladowania do 13,3 ale zaraz wraca do 14,2 V. Dodam ze czyscilem zebatki ABS i czujniki a jeden zostal wymieniony na nowke. Czym moze byc spowodowany problem ABS i czy taki spadek ladowania przez alternator to norma czy tez problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
przy spadaniu obrotow spada rowniez napiecie ladowania

oczywiście, że to normalne. Napięcie, które zmierzyłeś jest całkowicie w granicach normy.

Zapala mi sie kontrolka ABS i SERV

problem z servem

brak sygnalu czujnikow lewych (z tylu i z przodu).

rozumiem, że chodzi o czujniki ABSu? Może przyczyna leży w sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość KrzysiekP

Właśnie - sterownik ABS - gdzie on jest? Gdzieś przy rozdzielaczu ABS czy gdzieś indziej?

 

[ Dodano: 2008-05-24, 12:11 ]

Elektronikę od ABS namierzyłem, faktycznie pod hydrauliką jest.

Kolejne pytanie - wtyczkę wyciąga się w kierunku przodu samochodu czy jakoś inaczej, może są jakieś zatrzaski? Kombinowałem na różne sposoby ale raczej delikatnie, bo pewności nie mam czy dobrze robię a nie chcę połamać i poniszczyć.

 

Ps. Szukam dlaczego nie działa prędkościomierz i dlatego tam grzebię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!