Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarówki tylnej podsufitki nie działają.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Renault Megane I, niestety od początku nie działały tylne światła podsufitki, nie przeszkadzało mi to do momentu, aż jedna z żarówek zaczęła wydawać z siebie odgłosy zbliżone do zamkniętej w aucie muchy więc postanowiłem przy okazji wymienić obie żaróweczki, coby było ładnie. Oryginalnie miałem żarówki W7W [12V 7W] niestety nie mogłem takich nigdzie dostać. Dostałem za to nieco słabsze, 5W żarówki i spróbowałem je zamontować, niestety, żarówki nie świecą. Próbowałem zmieniać ich ułożenie, lecz nic z tego, w którymś momencie zwarłem jedne z blaszek znajdujących się w obudowie lampki i żarówka przez chwile zaświeciła, stąd moja pewność, że na pewno do jednego i drugiego światła dochodzi prąd. Jakieś porady co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz poprawnie klosze poustawiane??

Są one również przełącznikami. Mają 3 pozycje i w jednej lampki są wyłączone, w drugiej świecą stale, a w trzeciej działają automatycznie jak są otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz na jeden z dłuższych boków i albo klosz jest skierowany lekko do dołu, albo idealnie równo z ramka albo jest skierowany w górę, nie pamiętam już w której pozycji jak ma działać. Zaraz wkleję fotkę z instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumb_hosting_zdjec_1419793925__316.jpg

Fotki ze sceniola I przed liftem (rocznik 1997) Lampki są takie same a przełączniki są w samych lampkach. Przełączasz ustawieniem klosza.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok... Ale nadal to mi nie tłumaczy, jak mam przełączyć w 'odpowiednie ustawienie klosza', bo tam nie ma żadnego włącznika, ani regulacji, to powinno się włączać jedynie przy uchyleniu drzwi... nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź i pomacaj sobie lampki....

Naciśnij na jeden albo drugi dłuższy bok klosza, ten który bardziej poza ramkę wystaje i napisz co zauważyłeś.

Klosz jest przyciskiem przełącznika, tak jak masz w domu. tez naciskasz z tej strony gdzie odstaje od korpusu. Tu jednak są 3 pozycje.

Skrajna 1 świeci stale, środkowa pracuje w automacie, skrajna 2 stale wyłączone.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu Ci mogę powiedzieć, że nie zauważyłem nic, tam nie ma żadnego włącznika, bo rozbierałem całą konstrukcję. Są 2 blaszki odpowiedzialne za trzymanie żarówki i tyle, nie ma nic co mogłoby się 'przełączać'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro wiesz lepiej i jesteś tego pewny, nie pozostaje mi nic innego jak uwierzyć na słowo i nadal szukać dziury w całym......

W sceniolu jaki miałem w megankach z tego okresu i nawet w poliftowych jedynkach działa to tak jak opisałem i jak to opisuje instrukcja na wklejonej fotce. Nie mam w takim razie pojęcia kto Ci to podmienił z jakiej przyczyny i z jakiego auta jest ten zlepek zrobiony skoro masz to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i ty jesteś tego aż tak pewien, to i ja posprawdzam to jeszcze jutro, przy dziennym świetle, ale nie widziałem, żeby było tam cokolwiek do przełączania i żeby jakkolwiek się to wciskało, bo kombinowałem z tym dobrą godzinę i to nie jeden raz i nie zauważyłem ani tego, że żarówka zaczyna mi świecić, ani tego, żeby sama oprawa w którymś położeniu się 'zapadała' tak, jak robi to np. włącznik od strony kierowcy, aczkolwiek jutro to jeszcze obejrzę dokładnie pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji na fotce masz swoje lampki i przynajmniej jedna z nich (ta prawa) jest w jednej ze skrajnych pozycji.

http://allegro.pl/lampka-oswietlenie-podsufitki-megane-i-lift-i4876919589.html

Z tego tez powodu do każdej biegną 3 przewody

PLUS, MASA i MASA po otwarciu drzwi.

 

Dodano: 28 gru 2014 - 21:12

Poniżej jeszcze "na kolanie" naszkicowane jak ustawienie klosza wygląda z boku, (od strony krótszego boku) w jego 3 pozycjach

post-2372-0-51385600-1419797557_thumb.png

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz sprawdzał to jeszcze zwróć uwagę, czy te przezroczyste klosze masz poprawnie zamontowane. (ewentualnie odwrócić o 180 stopni)

Nie pamiętam już teraz czy miało to znaczenie przy zamykaniu lampki.

Miałem tego sceniola już kilka tat temu, a i lampki chyba tylko raz rozbierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa wiem o co chodzi, ale w drugą stronę się ich [chyba] nie da założyć, bo po prostu ten klosz nie wejdzie, ale spoko, sprawdzę.

 

Dodano: 29 gru 2014 - 22:28

Dobra, faktycznie, są przełączniki... W bardzo skrajnych ustawieniach i bardzo tępo chodzą, ale są. Światła działają, wielkie dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie, bo bym w życiu na to nie wpadł... Temat do zamknięcia;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!