Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie przełącza na LPG po rozładowaniu akumulatora


czesiu_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się poradzić w sprawie problemu.

 

Wczoraj padł mi akumulator. Centralny zamek otwarł się normalnie, oświetlenie wew. działało bez zarzutu, stacyjka pokazywała wszystko jak należy, ale przy próbie odpalenia prąd zniknął. Zgasło wszystko. Odpiąłem klemy, założyłem na nowo, prąd wrócił, ale nie dało rady nadal odpalić.

Po naładowaniu aku, dzisiaj zauważyłem, że nie przełącza mi się instalacja. Podejrzewam, że może to być spowodowane właśnie zanikiem energii. Czy przez coś takiego mógł paść jakiś sterownik/przekaźnik/komputer od LPG? Przełącznik LPG w kabinie pokazuje mi tak jak przed awarią, z tym, że nie wskakuje LPG. Instalacja Landirenzo wprawdzie wiekowa bo z 2002, nie umiem znaleźć w papierach dokładnego numeru modelu itp. Pytanie moje brzmi: czy jest możliwość samodzielnego sprawdzenia co mogło paść? Jakiś bezpiecznik, kabelek. Czy muszę się udać do znachora? ;)

W zbiorniku naturalnie gaz się znajduje, żeby nikt nie pytał czy czasem nie mam i dlatego nie działa.

Proszę o pomoc/naprowadzenie na rozwiązanie.

Czy da radę coś samemu zobaczyć czy tylko mechanik?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się uruchomić instalację.

Nie zauważyłem, że na przełączniku funkcyjnym gaz/benzyna nie pokazuje mi poziomu paliwa. To znaczy pokazuje mi zawsze rezerwe, ale nawet ona się nie świeciła. Tylko lampka od benzyny i LPG.

 

Ale do rzeczy.

Od samego akumulatora po wszystkie sterowniki odpiąłem każdą wtyczkę, każdy kabelek, wymieniłem 2 bezpieczniki bezpośrednio na instalacji chociaż wyglądały na sprawne, to samo w butli, odpiąłem kabelki. Każdy został przeczyszczony.

Po złożeniu do kupy pokazała się rezerwa. Zapłon. Przegazówka. I śmiga jak dawniej.

 

Nie wiem. Może podczas demontażu akumulatora coś się poluzowało, albo spadek napięcia spowodował że któryś przewód się przykopcił.

W każdym razie instalacja już działa.

 

Temat można zamknąć, lub usunąć jeśli nie jest potrzebny na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!