Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

niskie sprzęgło


Marek1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znalazłem na forum podobnej przypadłości wobec czego proszę o odpowiedź jeśli ktoś spotkał sie z taką sytuacją lub ma jakiś pomysł. Przy okazji wymiany uszczelniacza mechanik stwierdził kończącą się tarczę sprzęgła- faktycznie dojechana prawie do nitów. Dwumasa "jeszcze polata...". Po całej operacji objawy: sprzęgło bierze bardzo nisko, praktycznie wystarczy lekko drgnąć nogą od podłogi i rusza, poza tym od samej góry do połowy chodzi bardzo lekko pedał, dopiero niżej czuć wyraźny (normalny) opór. Podobno to normalne przy wymianie tarczy- "się ułoży". Scenic 2003 1.9dCi więc brak regulacji- hydraulika. Dodam, że przy wymianie tarczy nie wspomniał aby wymienić również docisk- znajomy był bardzo zdziwiony bo podobno jak jedno to i drugie. Wcześniej wszystko było ok. Czy któryś z kolegów spotkał się z takimi objawami lub ma na tyle wiedzę aby z opisanych objawów stwierdzić, że mechanik ma rację lub że jest totalnym partaczem i wciska mi kit? Z tego co wyczytałem na forum podobne ale nie te same objawy ma padnięty wysprzęglik- tylko czy tak nagle by się skończył? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja wymieniałem sprzęgło pół roku temu . Wymieniłem terczę docisk i wysprzęglik .

Odbierając auto zauważyłem, że pedał sprzęgła bardzo lekko chodzi . Też pomyślałem, że coś jest nie tak . Po paru dniach wszystko się ułożyło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent żyje :D Jednak jej się tarcza dotarła po 70km. A już mi żona zagroziła, że swojego Scenica zamieni na mój nowo zakupiony Megane 2007 2.0dCi z przebiegiem 90k sprawdzonym wszędzie. Nie oddam, pod koła bym się chyba rzucił :notacrook:

Edytowane przez Marek1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!