Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samochód zgasł


Sankiulot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio wracając z dłuższej trasy, usłyszałem, jak coś w silniku uderzyło (po zatrzymaniu ustaliłem, że postrzępił się pasek osprzętu i to on był przyczyną tego dźwięku). Podniosłem nogę z gazu i samochód zgasł (normalnie, jak po przekręceniu kluczyka). Jakoś udało mi się zjechać na pobocze i po podniesieniu maski zauważyłem wystający kawałek paska osprzętu. Odciąłem go, ale samochód nie chciał zapalić (rozrusznik pracował prawidłowo, bardziej jakby mu paliwa brakowało). Samochód był zatankowany do połowy zbiornika. Sprawdziłem filtr paliwa. Znajdowały się w nim opiłki mosiężne, więc go wymieniłem na nowy. Samochód od pewnego czasu musiałem odpalać na gazie (tego dnia to już na pełnym).

Czy w pompie wtryskowej jest pompa paliwowa?

Jak sprawdzić, czy wyprzedzacz kąta wtrysku działa?

Gdzie mogę szukać przyczyny problemów z odpalaniem (od czasu, gdy zaistniał problem z paskiem osprzętu nie udało mi się odpalić samochodu, próbowałem kilka razy)?

 

Pozdrawiam,

Sankiulot.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrządu sprawdziłem w pierwszej kolejności. Wciąż jest w dobrym stanie (myślę, że z 20 tys. kilometrów można na nim jeszcze spokojnie zrobić). Pasek osprzętu się nie zerwał (tylko postrzępił w jednym punkcie, ale nie zauważyłem, żeby jakiś fragment został oderwany; został też wymieniony).

Edytowane przez Sankiulot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrządu sprawdziłem w pierwszej kolejności

Pasek może i w dobrym stanie ale na bank przeskoczył rozrząd. Miałem to samo. Jak pękł pasek akcesoriów to kawałek wciągneło pod rozrząd. U mnie było o tyle dobrze, że przestawiło się na wale korbowym tylko o 1 ząbek. Ustaw na znaki całość i zobaczysz, że przeskoczył rozrząd. Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zawisza1980 Dzięki za odpowiedź.

Jutro niestety nie będę miał czasu, żeby się tym zająć. Dopiero w piątek zajrzę do samochodu, to wówczas będę mógł odpowiedzieć.

 

Dodano: 29 sty 2015 - 14:29

Sprawdziłem rozrząd, jest w dobrym stanie.

Po sprawdzeniu za pomocą sprzętu diagnostycznego pokazało problem z "obwodem potencjometru obciążenia" i "czujnikiem temperatury powietrza". Cały czas wyświetla te błędy i uniemożliwia uruchomienie silnika. Co to jest ten "obwód potencjometru obciążenia"? Czy potencjometr obciążenia to potencjometr dźwigni gazu? Gdzie znajduje się czujnik temperatury powietrza?

 

P.S. Wcześniej nie miałem czasu zająć się autem, z powodu zaistnienia poważniejszych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!