Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypiące auto !!?? Czy ktoś jest w stanie temu zaradzić...


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :cry:

 

Mam problem który doprowadza mnie do szału, z tąd moją prośba o pomoc :-(

 

Mam już powoli dosyć tego auta :( zważając na to iż jest praktycznie nowy model bo styczeń 2004. Od pewnego czasu z okolic tylnego oparcia (bocznego) wydobywają się piski efekt jak w aucie 50 letnim ( wydaje się, że plastyki trą o coś) ... Co najgorsze piski te są słyszalne tylko na dziurach :-/ Wczoraj postanowiłem się zmotywować i rozebrałem cały tył :) do gołej blachy by sprawdzić co może być tego powodem lecz nie znalazłem niczego... Dla peności obkleiłem boki gąbką w celu wytłumienia lecz to nic nie dało. Piski są coraz głośniejsze.

 

Co może być tego powodem ?? Proszę was o pomoc !! bądź o wskazanie warsztatu na Śląsku który się w takich sprawach specjalizuje...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spędziłem 4 godziny na rozbieraniu i szczerze mam dość :( Może jednak jakaś firma która zajmuje się takimi rzeczami ? Oczywiście ASO nie wchodzi w gre ( Kosmiczne ceny ) :)

 

Proszę o pomoc !!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja nie wpadłem nato :shock: Ale wracając do tematu skrzypienie dochodzi z okolic tylnego oparcia, a dzisiaj również zaczeły się problemy i z lewą stroną... Czy to ma związek z tym co napisał Kolega "Zibi" powyżej ? czy racze piski powinny dochodzić z okolic nadkola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabcio, widze,ze jestes strasznie zdeterminowany w swojej walce z szukaniem piskow :-P A moze troche przesadzasz? Przejedz sie lepszym autem po naszych drogach,zapewniam Cie,ze tez bedzie momentami cos skrzypiec.Ja b.duzo jezdze za granice i uwierz mi:po przekroczeniu polskiej granicy mam wrazenie,ze za chwilke mi sie autko rozleci.Moze powinienes sobie troszeczke bardziej zglosnic radyjko??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tej sytuacji poopieram kolegę Waldka 708 !!! Na naszych drogach nic nie jest ciche i wieczne więc się nie przejmuj tylko muza troche głosniej i do przodu a że piszczy ... Jak sie ochajtasz to dopiero prawdziwy pisk usłyszysz jak bedziesz chciał wydac troche kasy na fure !!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej nie piszczało :( wszystko to zasługa naszych Polskich dróg :-/ jechałem ja sobie ładnie :-> i jakiś diabeł chciał rzeby akurat szła piękna niewiasta drogą :) A jako, że instynkt się odezwał to musiałem zwrok na nią zwrócić :) Pechowy moment bo akurat roboty drogowe były. Wjechałem w dziurę przy prędkości ok 60km/h ... i od tego się zaczeło.

 

Naprade byłby wdzięczny jeżelibyście wskazali mi serwis który się takimi rzeczami zajmuje. Oraz prosiłbym abyście mi napisali odnośnie tych łożysk ramy skrętnej czy to może mieć związek z piskami ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy hałas dochodzi z łożysk belki skrętnej można sprawdzić w taki sposób.Otwierasz bagażnik,stajesz w bagażniku i starasz się jak najbardziej dociążyć tył(musisz mieć powyżej 90kg)i nasłu[ciach]esz czy dochodzi do ciebie ten denerwujący dżwięk .To nie są typowe łożyska,są gumowo-metalowe(nie wiem czy mozna nazwać je łożyskami),gdy guma parcieje,dostaje luzu i wydaje nieprzyjemne dźwięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiecie co to skrzypi z prawej strony z przodu, podczas ruszania czy puszczania sprzęgła po zmianie biegu, po dłuższej jeździe cichnie, myślę może jakaś guma skrzypi, czy coś przy amorku, czy guma silnika mocowania, ale jaka może koś coś miał takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!